V rodinné buňce, jak se v současnosti říká původní školce ve Skalách u Protivína, žije již téměř dvanáct let skupina dětí z píseckého dětského domova. Tato komunitní akce je mimo jiné oslavou vzájemného dobrého soužití místních občanů a dětí vyrůstajících v dětském domově, kterou si také pochvaluje starostka obce Pavla Poláčková. Na akci se potkají jak místní obyvatelé, tak děti a dobrovolníci z řad pořádajících organizací Letní dům a ŠVAGR včetně tet z dětského domova Písek, kteří se v průběhu celého roku starají o tyto děti.

Návštěvníci si budou moct prohlédnout dům, ve kterém žije jedna skupina dětí. Provádět jím bude a o radostech i starostech dětí s vámi může přímo na místě pohovoří Radim Koreš, hlavní vychovatel v dětském domově Polárka.

„Přípravy slavnosti začnou již ve čtvrtek a budou pokračovat i v průběhu pátečního odpoledne. V dětském domově v Písku tvoříme společně s velkými dětmi kostým pro Pána draků a také kostýmní doplňky pro celý průvod, menší děti budou péct buchty," prozrazuje Andrea Blahovcová z Letního domu, které s dětským domovem dlouhodobě spolupracuje.

„Slavnost pro veřejnost začne v sobotu ve 13.30 hodin. Kromě tvoření masek do průvodu si budou moct děti vyzkoušet žonglování, zapojit se do společného tvoření dračí masky, vyzkoušet své štěstí na pouťové střelnici. Také si budou moci půjčit kostým nebo si nechat namalovat obličej. Až bude vše připravené k cestě po Skalách, vydáme se do Budičovic, kde sníme buchty a zhlédneme pohádku divadelního souboru Studna. Nebude chybět také večerní ohnivá šou," doplňuje Andrea.

Program

13.30 TVOŘIVÝ JARMARK Dílna masek, střelnice, štěstíčka, žonglování a mnohá další lákadla.
15.00 PÁN DRAKŮ PŘIJÍŽDÍ Překrásný průvod Pána draků a jeho družiny do přilehlých Budičovic. Skočný hudební doprovod: harmonikář Dála Zíta a navíc klarinet.
16.30 DIVADLO STUDNA Vyhlášená loutková taškařice na počest Pána draků.
18.00 DRAČÍ HOSTINA Obvyklé pohoštění – zdarma pro všechny čestné účastníky průvodu.
19.45 OHNIVÁ PODÍVANÁ SKUPINY HYPNOTICA Jiskřivý zážitek va Skalách na návsi u rybníka.
Vstupné je dobrovolné a změny v programu možné.