Oficiální objížďka povede po silnici I/20 ve směru na Prahu až k mimoúrovňové křižovatce u Dobešic, kde řidiči zamíří zpět na České Budějovice. Značky objízdné trasy však nejsou příkazové a je otázkou, kolik řidičů je bude dodržovat. Podle vedoucího odboru dopravy MÚ Písek Michala Kovaříka si však zkrácením objízdné trasy příliš nepomohou. „Možná na kilometry, ale ne na čas. Pokud by všichni jeli přes centrum, bude to obrovský nápor,“ podotkl. Doplnil, že další dopravní komplikace přinese postupně do mnoha ulic výměna parovodu za horkovod. „Letošní rok bude z dopravního hlediska nejkrizovější, co pamatuji. Řidiči musí být trpěliví,“ dodal Michal Kovařík. Burketova ulice zůstane průjezdná, jen budou zúžené jízdní pruhy.

Uzavírka rampy si vyžádá změny v jízdních řádech MHD i veřejné linkové dopravy (ČSAD).

Změny v MHD Písek:

Linka č. 3, spoje č. 5, 7, 17, 19, 21 a 29 budou ze zastávky Průmyslová pokračovat po silnici I/20 přímo do zastávky Šrámkův most; zastávky Na Kuchyňce, Pražská a Čelakovského ve směru do centra budou na této lince dočasně zrušeny.

Linka č. 55, spoje č. 2, 4, 14, 18 a 20 vynechají ve směru do centra zastávku Čelakovského a objížďkou přes město pojedou rovnou do zastávky Hradišťská, která bude dočasně sloužit jako náhradní zastávka za zastávku Šrámkův most a dále pak již pojedou po stálé trase; spoj č. 26 bude obsluhovat všechny zastávky v jízdním řádu, z důvodu prodloužení trasy kvůli objížďce však dojde k časovému posunu.

Linky č. 23 a 6 budou obsluhovat všechny zastávky v jízdním řádu, z důvodu prodloužení trasy kvůli objížďce však dojde na jednotlivých spojích k časovým posunům.

Výlukové jízdní řády budou uveřejněny na dotčených zastávkách a v kmenových autobusech MHD Písek; v elektronické podobě jsou ke stažení na webových stránkách města Písek -městský úřad/odbor dopravy/MHD.