Více než milion korun na zimní údržbě ušetří oproti loňské zimě Městské služby Písek. Platí to ale jen za předpokladu, že se ještě zima nevrátí.

„Náklady na zimní období roku se rýsují ve výši dvou třetin nákladů oproti předešlému zimnímu období. Klimatické podmínky v Písku a okolí byly velice příznivé, z čehož vyplývá, že náklady na posypový materiál byly podstatně nižší než v minulých letech,“ uvedla mluvčí Městských služeb Písek Lenka Gareisová.

Třetinová úspora znamená v případě MSP zhruba milion pět set tisíc korun. „O tom, jak dopadnou  tyto peníze, nerozhodujeme my, ale valná hromada společnosti,“ uvedl jednatel společnosti Josef Hrádek. Připustil ale, že mohou být využity i k opravám komunikací na území města. „Je možné, že se za ně něco nakoupí nebo se opraví komunikace,“ dodal Hrádek.

Správa a údržba silnic Písek ještě nemá statistiky za únor, v lednu ale utratila stejně jako před rokem. „Náklady byly zhruba stejné,“ uvedl ředitel závodu Jaroslav Kozák. 

 I kdyby se silničářům povedlo ušetřit, nemusí to znamenat, že budou na Písecku lepší silnice, i když vyloučené to není.

„Máme příspěvek na činnost na rok. Teď je teprve začátek března,“ uvedl ředitel Správy a údržby silnic Písek Jaroslav Kozák. Navíc peníze se rozdělují v rámci celého kraje. Statistiky toho, kolik materiálu použili za únor, ještě silničáři zpracované nemají.

Městské služby Písek ušetřily letos i díky zametání chodníků.  „To výrazně uspořilo posypový materiál. Tuto technologii údržby podpořily právě příznivé klimatické podmínky. Spotřebovali jsme zhruba 150 tun posypového materiálu,“ vysvětlila mluvčí Městských služeb Písek Lenka Gareisová.