Kemp Podolsko bude mít od letošního roku menší kapacitu. „Přišlo se na to, že některé pozemky, na kterých máme areál, patří soukromým osobám. Pustili jsme je a přesunuli pár chatek. Kromě toho budujeme nové chatky," sdělil provozovatel kempu Jiří Štěpánek. Kemp tedy letos místo čtrnácti chatek nabídne devět nových.

Ceny ubytování se nemění a první rekreanti mají přijet za čtrnáct dní. „Kemp je k dispozici až do konce října. Využívá se i mimo sezonu," řekl provozovatel a prozradil, že pro příští rok by zde mělo přibýt ještě přírodní jezírko.

Ani rekreační středisko Radava své ceny pro letošek nemění. „Lidé už začínají pomalu jezdit. Vždycky to tu začíná i končí rybáři, kteří jezdí mimo hlavní sezonu," konstatovala provozovatelka střediska Kateřina Vojtěchová.

Léto už se podle jejích slov začíná pomalu obsazovat. „Jezdí sem jak rodiny s dětmi, party kamarádů, tak i babičky s vnoučaty. Každý si tady přijde na své," doplnila provozovatelka.

Veřejné tábořiště Na Soutoku v Putimi loni zasáhla povodeň. Podařilo se ho však zrekonstruovat a letos bude normálně fungovat. „Museli jsme udělat novou umývárnu a pár dalších věcí," zmínil provozovatel putimského kempu Marek Kindl.

Rekreanti pomalu začínají kemp využívat. „Jsou to především cyklisté a už i nějací vodáci," dodal provozovatel s tím, že ceny v kempu zůstávají stejné.