V severní části Husova náměstí se bude rekonstruovat vodovod a také chodník a komunikace, na které nově vzniknou šikmá parkovací stání. „Zvýší se počet legálních parkovacích míst," uvedl místostarosta Písku Josef Soumar s tím, že vizuálně bude ulice navazovat na loni opravenou ulici Otakara Ševčíka. „Ta se podle mě velice povedla, a proto i v severní části Husova náměstí bude dlažba a zeleň v podobném duchu," nastínil s tím, že výsadba zeleně bude součástí rekonstrukce.

close Ulice Otakara Ševčíka v Písku už je po rekonstrukci. info Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová zoom_in Ulice Otakara Ševčíka v Písku už je po rekonstrukci.

Zhruba sto metrů vodovodního potrubí se bude měnit od napojovacích míst v ulicích Purkyňova a Otakara Ševčíka, kde se měnilo minulý rok. Práce budou trvat 14 týdnů a řidiči musejí počítat s uzavírkou ulice. „Město má v plánu u nově vysazených stromů poprvé nainstalovat takzvané prokořeňovací buňky, díky kterým mají dřeviny v městském prostoru mnohem lepší podmínky pro růst. Mají totiž zajištěn dostatek prostoru pro kořeny, vhodnou půdu a také vláhu. Stromy tak rostou rychleji, daří se jim, a proto na stanovišti mohou být desítky let. Proto tento systém začíná využívat stále více měst při výsadbě dřevin v centrech, kde nejsou podmínky pro stromy ideální,“ vysvětlila místostarostka Písku Petra Trambová.

Práce vyjdou na 6,9 milionu korun bez daně a realizovat je bude společnost ŠAFINVEST, která ve výběrovém řízení předložila nejvýhodnější nabídku. „Zakázku, o kterou měly zájem čtyři firmy, se nám podařilo vysoutěžit o zhruba dva miliony levněji, než byla předpokládaná cena,“ doplnila místostarostka.

Na příští rok město připravuje další část rekonstrukce Husova náměstí, a to kompletní úpravy parku a předpolí školy.