Minimálně šest ze sedmadvaceti zastupitelů čeká ve čtvrtek poslední jednání. V komunálních volbách už svůj post neobhajují. Zbylá jedenadvacítka má šanci usednout na své místo, pokud jí dají voliči své hlasy.

Posty už neobhajují místostarostové Hana Rambousová a Vojtěch Bubník, Milan Rambous, Jiří Fiedler (všichni VPM), Josef Tesař (KSČM) a Otomar Gottstein (nezávislý). „Myslím si, že tři volební období je dostatečně dlouhá doba. Na odpočinek od politiky se s manželkou oba velmi těšíme. Velmi se těšíme také na to, že si více užijeme svého vnuka," řekl v rozhovoru pro Písecký deník Milan Rambous.

Po šestnácti letech skončí v zastupitelstvu Vojtěch Bubník. „Čtyři volební období je, myslím, dost dlouhá doba a je čas dát prostor mladým," podotýká Vojtěch Bubník.

Co budou na posledním jednání zastupitelé řešit? Seznámí se například s ratingem města. Mezinárodně uznávaná agentura Moody's udělila městu Písek národní rating Aa1.cz – stabilní výhled.

„Jsme potěšeni, že nám byl udělen takto vysoký národní rating, který potvrzuje vynikající dlouhodobé hospodaření města Písek. Samozřejmě je zde i drobné varování, aby rozpočtové přebytky nebyly v budoucnu takzvaně projedeny," řekl starosta Ondřej Veselý. Na programu bude i další řešení Žižkových kasáren a zvýšení příspěvků na sport mládeže. Zastupitelé jednají zítra od 13 hodin ve Sladovně.