Seriál vracející se do dob normalizace je hvězdně obsazený, hrají v něm například Kryštof Hádek, Bohumil Klepl, Eva Holubová nebo Jiří Lábus. Předlohou scénáře se stala kniha Karla Hynieho, který měl s televizním prostředím bohaté zkušenosti. Pracoval totiž čtyřicet let jako producent a dramaturg.

„Vypráví příběh dvou dekád v normalizační Československé televizi. Jeho vypravěčem je televizní řidič Standa Pekárek v podání Kryštofa Hádka, který má jediné přání. Chce získat volhu, aby mohl jezdit pro redakci humoru a lidové zábavy a mohl vozit třeba i Karla Gotta. Je ochotný pro to udělat cokoliv, třeba se dát do služeb StB a donášet na své kolegy,“ popsal pro Deník při natáčení stručně děj příběhu režisér Jan Pachl.

Standa Pekárek je hlavním hrdinou v mnohém velmi úsměvného retropříběhu, ze kterého ale dokáže slušně mrazit, když si divák připomene či jen uvědomí praktiky a absurditu doby. Standa je pak prototypem této doby. Díky podivné kombinaci vychytralosti a totální prostoduchosti se ve věcech učí rychle chodit. Hlavní je užívat si, co to jde, a být v klidu. 

Jedna ze scén se odehrává právě v píseckém Jitexu, kam televizní štáb vyráží natočit reportáž. Natáčení seriálu se jako komparz účastnily přímo zaměstnankyně písecké textilky.

Pro celou minisérii filmaři potřebovali více než sto dobových aut, která si vypůjčili od soukromých sběratelů z celé republiky. Titulní volha, přezdívaná Carevna, je jedna z nejstarších, vyrobena byla v šedesátých letech. Náročnost seriálu ale nespočívá jen v autech.

"Je to dobovka, takže musíme zařizovat zvlášť každé prostředí. Máme spoustu komparzu i herců, proto je to náročné i na kostýmy, líčení a rekvizitní výpravu jako takovou. Děláme stavební úpravy, vše zařizujeme dobovými plakáty, nábytkem a vším ostatním tak, abychom se dostali do doby 70. a 80. let," popsala produkční Ivana Jaroschy.