Dnes odpovídají obyvatelé Horosedel, Kestřan a Kluk.

Zdenka Hřídelová, Horosedly

Horosedly už získaly zelenou stuhu a myslím, že by ji mohly vyhrát klidně znova. V poslední době se tady toho hodně udělalo, a to nejen v oblasti zeleně. I když právě na tu bychom mohli v soutěži sázet, protože prostředí obce je krásné. Máme tady nové hřiště , stromořadí, opravenou kapli sv. Jana Nepomuckého, hezkou požární nádrž a cyklostezky okolo. S tím bychom určitě mohli zase uspět.

Emanuel Aleš, Kestřany
Máme toho spoustu, co nám může pomoct k tomu být nejlepší. Například jsou tady historické tvrze, které jsou zajímavé pro návštěvníky naší obce. Funguje tady fotbalový tým, který určitě stojí za zmínku. Stále drží tradici tohoto sportu v Kestřanech. Dlouhodobě jsou tu také výborní hasiči, kteří se zúčastňují soutěží. Nedávno zde vznikl Spolek kestřanských žen, který pořádá hlavně akce pro děti. Řekl bych, že na to, jak to obecně na vesnicích odumírá, u nás spolky fungují naplno a to by se mělo ocenit. V poslední době se obec hodně věnuje péči o zeleň, dost se to zlepšilo. Rok od roku tady něco přibývá.

Hana Brůžková, Kluky

Myslím si, že největším důvodem, proč se stát Vesnicí roku, je v obci motokrosová trať. Při závodech je tu velká návštěvnost jak jezdců, tak diváků. Tou jsme určitě zajímaví a výjimeční. 

Příště budou odpovídat obyvatelé Křenovic, Kučeře a Nerestců.