„Je to náš malý průzkum,“ říká starosta Sepekova Josef Himl. „O konečné variantě nakonec budou rozhodovat zastupitelé,“ dodává starosta, který si myslí, že moc hlasů lidé neodevzdají.

„Na internet moc lidí nechodí. Přes jeden rok jsme na webu Sepekova měli anketu o tom, zda by lidé zdarma využili kompostéry, a hlas odevzdalo jen tři sta padesát lidí,“ doplňuje Josef Himl.

Zájemci na internetových stránkách mohou vybírat ze čtyř variant. „Všechny zahrnují dostavbu sálu ve střední části a přístavbu nové čelní západní části budovy,“ popisuje sepekovský starosta. Nabízené možnosti, jak by dům mohl vypadat, se například liší sklonem střechy nebo zarovnáním terénu.

Podle slov Josefa Himla bude anketa na stránkách Sepekova jen krátce. Příští týden v úterý budou v Sepekově neoficiálně jednat o dostavbě Obecního domu, oficiální jednání je čeká na čtvrtečním zasedání zastupitelstva. „Potřebujeme rozhodnout o dalším postupu. Rád bych měl jasno, zda to budeme dělat za cenu zadlužení,“ řekl Josef Himl.

Zastupitelé už předběžně souhlasili s tím, že je nutné budovu, která se nachází na náměstí a najdeme v ní například sál a restauraci, dostavět. Čeká na to už více než dvacet let. Za zásadní to považuje i starosta. „Buď budeme muset investovat velké peníze do její opravy, nebo o trochu větší peníze do dostavby,“ uvedl Josef Himl.

Na začátku února městys uspořádal prezentaci, kde architekt Martin Jirovský místní obyvatele seznámil s variantami dostavby budovy. „Studie řeší zejména dostavbu sálu a lepší využití jeho zázemí. Nic jiného než sál se v zásadě nepřistavuje,“ vysvětlil tehdy architekt. Prezentace vzbudila zájem lidí. Totéž by se mohlo opakovat ve čtvrtek, kdy zastupitelé jako poslední bod budou projednávat dostavbu Obecního domu. Zasedání se koná v sále pohostinství v Líšnici a jeho začátek je 19 hodin.