Čtyři sta i sedm set korun je cena ve větších obcích milevského regionu za metr čtvereční stavební parcely. Pozemky pro výstavbu budou brzy k dispozici v Chyškách a Kovářově.

Sepekov – Dva roky neprodali Sepekovští žádnou stavební parcelu. „Za tyhle peníze jsou neprodejné," říká zastupitel Ladislav Bolek. O parcelách U Borku, které městys nabízí za sedm set korun za metr čtvereční, zastupitelé opět diskutovali na svém posledním zasedání v úterý. Sepekovští si nechali zpracovat znalecký posudek, který parcely ocenil zhruba na pět set korun za čtvereční metr.

„Nikdy jsme na jejich prodeji nechtěli vydělávat, chtěli jsme, aby cena pokrývala náklady, které do toho obec vložila. Cena není přemrštěná," je přesvědčený zastupitel a bývalý starosta Stanislav Sedláček. Sepekovu se zatím podařilo prodat šest parcel ze šestnácti. „V Plané leží pozemky už dvacet let a postupně je prodávají," poznamenává Stanislav Sedláček.

Na příštím jednání by sepekovští zastupitelé měli rozhodnout, zda cenu změní, nebo ji nechají na stejné výši. Doposud o tom nerozhodli, protože čekali na znalecký posudek, který dorazil na začátku tohoto týdne.


Kovářov – S dobrou zprávou přichází obec Kovářov.  V lokalitě Pod Chalupy bude moci nabídnou dvacítku stavebních parcel na individuální výstavbu. „Ta začne v roce 2013, protože jsme získali příslib o prodeji pozemků. Budeme se je snažit rychle zaplatit, získat dotaci na základní technickou  vybavenost a parcely připravit k prodeji," jmenuje cíle kovářovský starosta Pavel Hroch.

Cenu za metr čtvereční zatím Kovářovští neurčili. „Možná jsem velký lidovec, ale byl bych velmi rád, kdyby cena nepřesáhla čtyři sta korun za metr čtvereční," říká starosta, podle kterého předběžný zájem o parcely je.
„Lidé se ptají, kdy to bude a jak. Myslím, že až bude co nabízet, bude to dobré," dodává Pavel Hroch.

Bernartice – Právě cenu čtyři sta korun zvolili v Bernarticích za metr čtvereční parcely. Obec je prodává v lokalitě Posvátný, kde už stojí čtyři domy. Poslední prodej parcely odsouhlasili zastupitelé na posledním zasedání minulý týden.

„To už je tedy šestá parcela z celkových jednadvaceti," počítá bernartický starosta  Pavel Souhrada. „Letos jsme zatím prodali dvě a cíl byl,  myslím, pět," doplňuje starosta, podle kterého nyní není vhodná doba na prodej nemovitostí.
„Realitní kancelář, přes kterou se snažíme parcely prodat, nám poslala statistiku návštěv na jejich internetových stránkách a dalších vývěskách, které denně navštíví třeba jen dva lidé. Aby je někdo kontaktoval a řekl: Mám zájem, chci se na parcelu podívat, to už se nestalo několik měsíců," popisuje situaci Pavel Souhrada.

Nabídku pozemků  v lokalitě Posvátný Bernartičtí schválili v létě 2010.

Chyšky – Pět stavebních parcel na svém pozemku připraví obec Chyšky. Ty vzniknou směrem na Vlksice a Chyšečtí by je mohli zájemcům začít prodávat zhruba za dva roky. Předtím je ještě například musí  zasíťovat.