Cestující budou mít zvýhodněnou cenu. Službu bude provozovat Městské středisko sociálních služeb Písek, což je příspěvková organizace města. Radní dali nápadu, o kterém se v Písku mluví už tři roky, zelenou.

Jedná se o projekt Taxík Maxík Nadace Charty 77a Senzačních seniorů ve spolupráci se společností Česká lékárna Holding. Písečtí by měli dostat velkoprostorové vozidlo a v prvním roce i dotaci na provozní náklady. „Cílem je zvýšit komfort dopravy pro hůře pohyblivé osoby starší 70 let a lidi s postižením, kteří jsou často odkázáni na pomoc druhých při vyřizování běžných pochůzek,“ uvedla starostka města Eva Vanžurová.

Novinka by měla začít fungovat příští rok. „Uvidíme, jak se to osvědčí, jaký bude zájem,“ podotkl místostarosta Jiří Hořánek. Zvýhodněné ceny dotované městem budou mít senioři nad 70 let a držitelé průkazu ZTP.

Taxík Maxík už některá města nebo organizace provozují. Například v Benešově se jím za prvních čtrnáct dní svezlo 36 seniorů. Většinou jej využili na cestu k lékaři.