Rozhodli jsme se proto, že uspořádáme turnaj v této oblíbené hře a aby bylo zápolení napínavější, pozvali jsme i klienty z několika zařízení sociálních služeb. Pozvání přijaly následující domovy: Středisko Diakonie ČCE – Blanka z Písku, Domov pro seniory Blatná, strakonické domovy pro seniory MěÚSS – Domov pro seniory Lidická a Domov pro seniory Rybniční. Až ze středních Čech k nám zavítali klienti z Domova Sedlčany.


V deset hodin již byli všichni účastníci připraveni a my jsme mohli náš historicky první karetní turnaj odstartovat. Slavnostního zahájení se ujala aktivizační pracovnice Eva Ešlerová, která všechny přivítala, seznámila přítomné s programem a objasnila pravidla hry. Soutěžily nejen jednotlivé domovy mezi sebou, ale byl vyhodnocen také nejlepší hráč každého domova. Během celého dne bylo pro návštěvníky připraveno malé občerstvení. Nechyběla ani kulturní vsuvka, o kterou se postarala aktivizační pracovnice Lenka Haider Petrášková. Svým zpěvem a za doprovodu kytary zpříjemnila přítomným čekání na vyhlášení vítěze.


A jak karetní klání nakonec dopadlo? Na prvním místě se umístilo Středisko Diakonie ČCE – Blanka, druhý byl Domov pro seniory Blatná a třetí Domov pro seniory Rybniční. Pro vítěze prvních tří míst byly připraveny poháry, diplomy a květiny, vítěz obdržel navíc láhev vína a dort. Ceny vítězům předala ředitelka DS Světlo Milada Chylíková.


Všichni hráči obdrželi na památku diplom za účast a pro každé družstvo vytvořili naši klienti drobné dárečky. Krásné květiny, které obdrželi vítězové, darovalo Květinářství Oáza Strakonice.


První karetní turnaj se velice vydařil, a díky pohodové a přátelské atmosféře odcházeli jeho účastníci spokojeni a plni nových zážitků z příjemného setkání s klienty ostatních domovů. Jsme velmi rádi, že naše pozvání zaměstnanci a klienti ostatních domovů přijali, a budeme se těšit zase někdy na shledanou.


Aktivizační a sociální pracovníci Domova pro seniory Světlo v Drhovli