Týká se to například nabídky divadla, kde chybí balet či opera, nebo využití divadelní kavárny. Tak lze shrnout část výsledků včerejší debaty, kterou připravil Senior point společně s městem.

Zástupci města a kulturních organizací nepokládali účast na besedě za ztracený čas. „Politici mají s lidmi mluvit, a to se všemi, od školáků až po seniory,“ zdůraznil místostarosta Jiří Hořánek. Program Centra kultury města Písek (CKmP) je určen pro různé věkové i zájmové skupiny. „Rád si vyslechnu názory a připomínky seniorů, které mohou přispět ke zlepšení struktury programu,“ konstatoval ředitel CKmP Josef Kašpar. Právě na něj směřovalo nejvíce dotazů.

PŘEČTĚTE SI: Kam vyrazit za kulturou a zábavou na Písecku?

Zejména dlouholetí předplatitelé divadla nejsou spokojeni s divadelní kavárnou. „Byli jsme zvyklí zde po představení posedět v příjemném prostředí. Jenomže v zakouřené a hlučné místnosti se dlouho sedět nedá,“ postěžovala si Libuše Drdáková. Další připomněli, že velké oblibě se v divadelce v minulosti těšily klubové večery nebo vystoupení ochotníků.


Ředitel CKmP Josef Kašpar a místostarosta Jiří Hořánek o tom vědí. „Kavárnu má pronajatou soukromý provozovatel, který se chová ekonomicky, ale připomínku nepouštíme ze zřetele,“ dodal Josef Kašpar.


Účastníci besedy se dále zajímali o stěhování městské knihovny do bývalé ZŠ Komenského. Po rekonstrukci budou mít v centru vzdělávání dostatek prostoru a příjemné prostředí zaměstnanci knihovny a především čtenáři. Jen pro ilustraci: V současné době v oddělení beletrie měří regály na knihy 364 metrů, v nové budově to bude 790 metrů. „Dostatečné prostory budou pro přednášky, besedy a další aktivity, návštěvníky určitě zaujme pobytový dvůr,“ konstatoval ředitel městské knihovny Roman Dub. Senioři však nejsou jen pasivními příjemci kultury. Svědčí o tom akce Senior pointu a Rady seniorů.

ČTĚTE TAKÉ: Neseďte doma aneb Kam vyrazit na venkově

Na závěr setkání měli jeho účastníci příležitost prohlédnout si jinak nepřístupné prostory půdy Divadla Fráni Šrámka a s technikem Centra kultury města Písku Tomášem Jiříkem debatovat o jejich případném využití.