„Takový dům je tu potřeba.  V naší obci je 36 seniorů ve věku nad osmdesát let. V pečovatelských domech mimo Čimelice žije pět z nich, dalších devět žije osaměle a navštěvují je děti a příbuzní. Sedm nejstarších už vyžaduje trvalou péči svých nejbližších," konstatovala předsedkyně sociální komise obce Jindřiška Lopatová.

Místní zájemci o bydlení v komunitním domě by měli mít podle Jindřicha Valkouna přednost před přespolními.  Aby mohl dům postavit, bude žádat o dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj. Udržitelnost projektu by měla být dvacet let. „Součástí projektu je jídelna a prádelna pro obyvatele domu i veřejnost. Počítám i se zajištěním terénní pečovatelské služby, kterou bude moci využívat také veřejnost," vysvětlil Jindřich Valkoun s tím, že by měla vzniknout nová pracovní místa.

Prodej pozemků schválili zastupitelé s podmínkou, že na nich smí stát pouze komunitní dům pro seniory. V případě, že by od záměru podnikatel ustoupil, má na ně předkupní právo obec za stejnou cenu. Pokud by tam postavil něco jiného, zaplatí  obci sankci 400 korun za metr čtvereční.

Pozemky byly dosud využívány při výstavě květin, hasičských akcích a poutích.

Schválený prodej

Předběžná výměra pozemků schválených k prodeji je 3420 a 271 metrů čtverečních. Nabídka podnikatele Jindřicha Valkouna na vyhlášený záměr prodeje byla 240 korun za metr čtvereční včetně DPH. Celková cena bude stanovená podle nového geometrického plánu.