Ta bude v zastupitelstvu nováčkem, přesto obavy nemá. „Beru to, jak to je. Vůbec nevím, co mám čekat, takže se nechám překvapit. Proč se stresovat?" ptá se s dobrou náladou v hlase Jindřiška Kudrlová.

Jediné, co ji mrzí, je, že bude v opozici. Sociální demokraté totiž, ačkoli volby vyhráli, jsou mimo koalici, která je vyšachovala. „Jako opoziční zastupitelka nebudu mít tolik možností ovlivňovat dění v Písku. Mám hodně zkušeností v oblasti školství, kterými bych, myslím, mohla přispět," doplnila Jindřiška Kudrlová.

Mandát převzala ředitelka jako první náhradnice ČSSD po nově zvoleném senátorovi za obvod číslo 12. Karel Kratochvíle, který je mimo jiné také ředitelem píseckého hřebčince, usoudil, že vykonávat všechny funkce najednou by nešlo časově příliš zvládnout. „Rozhodl jsem se proto zastupitelského postu vzdát," konstatoval Karel Kratochvíle. Připustil, že svou roli v rozhodování hrála i povolební vyjednávání, kdy se většina stran spojila proti ČSSD.

Ustavující zasedání sedmadvaceti píseckých zastupitelů se bude konat v neděli 9. listopadu od 15 hodin v Kulturním domě Písek.