Na stole jim bude ležet návrh na prodej 24 procent akcií písecké teplárny firmě Komterm. Pokud město akcie neprodá, Komterm výrazně sníží příspěvky píseckému hokeji. Zatím se ale zdá, že nemá příliš velkou naději na úspěch. Deník oslovil jednoho zastupitele z každé politické strany. Žádný z nich přímo neřekl, že by prodej podporoval.

„Byl bych velmi opatrný v jakékoliv změně majetkového nastavení v teplárně. Náš zastupitelský klub o této věci nejednal. Diskutovat bude, a to na setkání v týdnu před konáním zasedání zastupitelstva,“ uvedl Tomáš Franců, který byl zvolen za SNK ED.

Radek Boček z ČSSD se vyjádřil také jen za sebe. „Budu proti prodeji akcií společnosti Komterm nebo kterémukoliv jinému zájemci. Nebráním se ale spolupráci s firmou Komterm na úrovni managementu a zapojení jejich zdroje za oboustranně výhodných podmínek,“ uvedl Boček.

Místostarosta Josef Knot z TOP 09 očekává, že jeho strana prodej odmítne. „Vzhledem k tomu, že zastupitelský klub TOP 09 nepodpořil v radě města uzavření smlouvy o pronájmu majoritního podílu akcií a ani prodej 24 procent akcií, neočekávám změnu postoje,“ uvedl Knot.

Komunisté, pokud se budou řídit názorem předsedy svého zastupitelského klubu Karla Vodičky, prodej také nepodpoří. Vodička svůj názor vyjádřil již dříve jako předseda majetkoprávní komise města. „Komise se zabývala nabídkou na odkup 45 800 kusů akcií v ceně 220 korun za kus a uzavření smlouvy o půjčce cenných papírů. Komise velkou většinou jen jeden člen se zdržel hlasování tuto nabídku odmítla,“ uvedl Vodička.

Podobný názor má i zastupitel ODS Zdeněk Kulič. „Prodat akcie za cenu kolem 270 korun je nesmysl, když se cena pohybuje přes tisíc korun. A udělat to jenom proto, že Komterm bude podporovat hokej, je zavádějící, a navíc to je ve prospěch úzké skupiny osob,“ sdělil svůj postoj Kulič.

„Když se opravdu zjistí, že výhodnější pro město je prodat, tak jedině pomocí výběrového řízení a s takovými podmínkami, aby na to potom nedoplatili občané města Písku zvyšováním cen za teplo,“ doplnil Kulič.

Místostarosta za VPM Vojtěch Bubník také prodej odmítá. „Bez důkladné znalosti, jak by taková nabídka byla uskutečnitelná, jaký by byl byznys plán, jak je zajištěna stabilita v horizontu dvaceti let, není možno odpovědně rozhodovat,“ napsal Bubník.