A o čem Anaira je? „Je to třetí díl ze série příběhů o Nosičích smrti. Děj vtáhne čtenáře do známého prostředí těchto speciálně trénovaných nájemných vrahů, zabijáků a likvidátorů, aby sledoval příběh příslušnice rodové linie z prvního dílu,“ vysvětlila Šárka Uhrová. Autorka pracuje jako lektorka anglického jazyka. Psaní se ale věnuje od malička. „Stále mám schované pohádky, které jsem tvořila ve druhé třídě základní školy. Na svém literárním projektu Montril, kam spadají i Nosiči smrti, nyní pracuji dvanáctým rokem,“ prozradila Šárka Uhrová.

K psaní ji napřed inspirovala sága Wetemaa od české spisovatelky Adam Andres. Začala k ní psát fan fiction (fanouškovskou tvorbu)a z toho se postupně staly první příběhy a povídky, až nakonec vznikl samotný projekt Montril a jeho první díl s názvem Montril – Cesta začíná. „Tento příběh jsem přepsala celkem čtyřikrát a jeho knižní podoba je po knize Povoláním likvidátorka, což je první díl Nosičů smrti, mezi čtenáři nejoblíbenější,“ prozradila autorka.A proč si vybrala psaní fantazijních příběhů? „Jiné žánry mě příliš neoslovily. Ačkoli mé příběhy spadají do stylu fantasy, moji čtenáři prohlásili, že jsem založila žánr reálná či filozofická fantasy,“ usmívá se spisovatelka. Nicméně se od masivně známých fantasy příběhů drží vědomě dál a jde si vlastním směrem. „Ráda bych četla knihy, které jsou podobné mým, ale zatím jsem na žádné nenarazila,“ dodala.

Anaira – Cena za svobodu
je třetí díl ze série příběhů o Nosičích smrti. Děj vtáhne čtenáře do prostředí speciálně trénovaných nájemných vrahů, zabijáků a likvidátorů, aby sledoval příběh příslušnice rodové linie z prvního dílu. Knihy se ale dají číst i jednotlivě.

Příběhy z linie Montril jsou podle ní určeny komukoli, kdo má hloubavoua otevřenou mysl. Je to náročná literatura, která rozhodně není určena k odpočinkovému čtení. „Můj druhý směr tvorby – Nosiči smrti – je určen všem, kteří mají rádi akci, napětí a když je příběh lapí a nepustí.Z recenzí na Nosiče smrti jsem velmi nadšená,“ konstatovala Šárka Uhrová.

V současné době plánuje napsat třetí díl samotného příběhu Montril, dále chce pokračovat v příbězích o Nosičích smrti a pořádat autorská čtení.