Tuto skvělou akci pořádalo Centrum kultury města Písek a taneční skupina exoticDANCEntre. Iniciátorem akce bylo exoticDANCEntre v čele s Veronikou Husineckou. Veronika Husinecká se tanci věnuje již od dětství.

Veronika má cit pro tanec a krásné choreografie. Se svou taneční skupinou vystupuje na mnoha tanečních akcí. Od roku 2006 vede kurzy salsy, bachaty a samby v Písku, Českých Budějovicích, Strakonicích a v Praze.

Na salsa ples do Písku dorazilo zhruba 200 tanečníků. Mohli jste tu potkat tanečníky nejen z Písku, ale také z Prahy, Plzně, Strakonic, Českých Budějovic a Březnice. Zatančili si zde profesionální tanečníci i amatéři.

Salsa ples v Písku.

Panovala skvělá nálada, kterou podpořila svým výstupem kubánská kapela Mezcla Orquesta a vystoupení profesionálních tanečnic. Nejvíce se asi líbilo, a to nejvíce pánům, vystoupení krásných žen v rytmu samby.

Na salsa plese jste si mohli zatančit kromě salsy také bachatu a rumbu.

Malou částí večera byl také minikurz salsy. Hlavní část akce zakončilo losování výherců tomboly. Tombola udělala radost mnoha vylosovaným.

V tombole jste mezi hlavními cenami mohli vyhrát ubytování v čtyřhvězdičkovém hotelu nebo pobyt v Krkonošské chatě.

Po uzavření tomboly následovalo rozloučení s kapelou a účastníky akce.

Večerem provázela Lucie Turnerová. Po 12. hodině mnozí ještě tančili na reprodukovanou hudbu, popíjeli a vstřebávali skvělou atmosféru.

V místním baru se dobře vybíralo, objednat jste si mohli kromě piva a vína také drinky jako Mojito nebo Cuba Libre.

Celá akce skončila až třetí hodinou ranní, většina z nás však odjížděla domů kolem jedné hodiny. Přeci jen nás bylo dost z daleka a kdo řídil, by byl příliš unavený, pokud by jel až po třetí hodině. Já se svou taneční partnerkou dorazil do Prahy po půl třetí ráno.

Těšíme na příští rok! Věříme, že příští rok nebude 200, ale 300 účastníků a že si akci užijeme ještě více než letos.


Petr Ptáček