Centrum kultury  připravilo na  středu 13. února od 16 hodin v kinu Portyč přednášku s projekcí nazvanou Dotýkat se snů.

Horolezec Marek Holeček bude vyprávět o světě  hor a lidí, kteří žijí v těchto drsných, ale velmi malebných končinách. Hlavně však bude řeč o dvou výpravách na  osmitisícový Nanga Parbat v pákistánském Himaláji.  Cílem expedic bylo vylézt novou cestou největší stěny naší planety a zatancovat si čardáš na vrcholu „Nahé hory".

Marek Holeček  je od roku 1997 členem horolezeckého  reprezentačního týmu ČR, je šestinásobným  držitelem ocenění Výstup roku od Českého horolezeckého svazu  a čtyřikrát získal od tohoto svazu čestné uznání. Má za sebou více než dvě desítky  výprav do asijských a jihoamerických velehor.

Ve světě je uznávaný horolezec a velký dříč. Leze zásadně alpským stylem a bez použití umělého kyslíku a ze všeho nejvíce ho lákají nové směry v neprobádaných stěnách. Se svou manželkou a dvouletou dcerou žije v Praze, odkud každoročně vyráží na své expedice.

Pokud není zrovna ve stěně někde ve velehorách, nejspíše byste Marka potkali tam, kde to má nejraději:  mezi pískovcovými věžemi.

Vstupné na přednášku a projekci v píseckém kinu Portyč je v předprodeji 80 a na místě 100 korun