„Osobně bych byla ráda, kdyby hrál tenis nebo fotbal. Díky synovci a neteři mám představu, na kolik peněz takový sport přijde," říká mladá maminka. Na kolik přijde jeden malý fotbalista nebo hokejista městskou kasu, zjistilo nedávno i vedení města. A překvapil hlavně nepoměr částek. „V průměru činí přímá i nepřímá podpora na jednoho mládežnického fotbalistu v FC Písek osmnáct tisíc korun ročně, u TJ Hradiště tisíc korun ročně. Chápu, že je nepoměr mezi fotbalem a hokejem, tohle mě ale překvapilo," uvedl starosta města Ondřej Veselý.

Řešení spočívá v úrovni soutěží, které kluby hrají. „Hradiště působí v okresní soutěži a vyjíždí hrát dvacet kilometrů od písecké věže. My jezdíme i tři sta kilometrů. Hrajeme nejvyšší soutěže a jen doprava na utkání nás stojí ročně dva miliony korun," vysvětlil předseda FC Písek Milan Švehla. Srovnávání nákladů na jednoho mladého sportovce bylo jednou z věcí, kterou si vedení město a zástupci fotbalu, hokeje, házené a basketbalu vyjasňovali na schůzce na začátku července. Kluby bijí na poplach, peníze, které mají na sport mládeže, nestačí. Další setkání je na programu příští týden. „Vedení města nás pozvalo na čtvrtek. Budeme pokračovat v jednání a věřím, že dojdeme ke společnému závěru, který bude znamenat lepší vyhlídky pro sport v Písku," řekl včera předseda IHC Písek Zdeněk Šťastný.

Ze schůzky by měla vzejít přepracovaná žádost klubů určená zastupitelstvu. To bude o případném navýšení prostředků pro sport rozhodovat na zářijovém jednání, které bude poslední před komunálními volbami.