„To by se mohlo změnit, pokud by vedra trvala ještě pár dní, ale má se ochladit, tak snad to bude dobré," doufá ředitel Školního rybářství Protivín Václav Šrámek.

Důležité je udržet úroveň kyslíku. „Stav vody monitorujeme, děláme častější kontroly a pokud v některých místech víc klesne voda, přistupujeme k technickým opatřením," doplnil Šrámek.

Na většině rybníků města Písku hospodaří společnost Blatenská ryba. „I když v rybnících je zatím dostatek vody a nedošlo k výraznému deficitu kyslíku, situace začíná být vážná. Někde už teplota vody přesáhla 26 stupňů," uvedl Karel Nusl, hlavní zootechnik Blatenské ryby.

Počasí není rybářům nakloněno už od začátku roku. Byla dlouhá zima a studené jaro a v červnu, kdy ryby měly začít konečně růst, přišly povodně. Podle odhadů pracovníků společnosti jarní výpadek a červnové vysoké průtoky vody byly příčinou ztráty na přírůstcích až 200 gramů na kus. Pokusné odlovy na přelomu července a srpna však ukázaly, že počasí na začátku prázdnin mělo na přírůstek ryb příznivý vliv.