Začátkem minulého týdne zasahovala městská policie společně se státní u potyčky v Prokopově ulici. Jednalo se o dva muže z Písku, kteří se vzájemně napadali. "Vzhledem k tomu, že se agresivita jednoho z mužů neustále stupňovala, museli jsme ho zpacifikovat a následně předat hlídce Policie ČR k dalšímu opatření," uvedl za Městskou policii Písek Miloš Ťupa, vedoucí prevence kriminality a technik. Při potyčce navíc došlo k poškození jednoho ze zaparkovaných vozidel, takže věc dál řeší Policie ČR.

Strážníci také opakovaně vyjíždí ke krádežím v obchodech, nejčastěji v supermarketech v Nádražní ulici. Tam tentokrát lapili muže z Bernartic, který v obchodě odcizil alkohol. Dostal pokutu. V supermarketu v ulici U Hřebčince zase strážníci domlouvali muži z Vodňan, který v obchodě odcizil erotické potřeby. I on dostal pokutu.

Na operační linku 156 nahlásila žena z Písku, že se nemůže spojit se svým švagrem, který nezvedá telefon a na zvonění ve svém bytě v Žižkově ulici nereaguje. Hlídka na místě od sousedů zjistila, že muže již několik dní neviděli. "Na zvonění ani bouchání nikdo nereagoval, a tak jsme pro podezření z ohrožení života nebo zdraví byt za pomoci přivolaného zámečníka otevřeli. Uvnitř se bohužel nacházela zemřelá osoba," podotkl Miloš Ťupa.

V Lázeňské ulici zastavila hlídka vozidlo, kterému nesvítilo brzdové světlo. Vozidlo řídil muž z Písku, který, jak se ukázalo, neměl za volantem co dělat. Strážníci zjistili, že má zákaz řízení a auto má navíc propadlou technickou kontrolu. Případ tak předali k dořešení na MÚ Písek.

Zkraje víkendu řešili strážníci také rušení nočního klidu v Purkyňově ulici, kde se v jedné z provozoven prodával alkohol a hrála reprodukovaná hudba, přestože uvedená provozovna neměla k její produkci povolení. Hlídka informovala osobu odpovědnou za provoz provozovny a hudební produkci ukončila.