Zákazníci navíc musí být testovaní, mít ukončené očkování proti koronaviru nebo potvrzení o prodělání nemoci. Hostinští je sice kontrolovat nebudou, může ale přijít hygiena nebo policie.

Přestože začátek týdne přinesl spíše nižší teploty, zamračenou oblohu a občas i dešťové kapky, na zahrádkách prázdno nebylo. Už od brzkého rána zákazníci seděli na předzahrádce Café - baru U Fontány na píseckých Bakalářích. "Chystali jsme se na opětovné otevření a bylo to pro nás vysvobození. U nás to není ani tak o penězích, jako spíše o tom, že člověk nějak funguje a má najetý nějaký režim. Vůbec ale netušíme, jak to bude a jestli lidé znovu začnou chodit," říká Luděk Mařík, provozovatel kavárny a baru. Podle svých slov je rád, že osobně nemusí kontrolovat své zákazníky. "Myslím si, že i lidé jsou v současné době zodpovědnější a nechodí do společnosti, pokud by byli nakažení," dodává. Zákazníci se otevření svého oblíbeného podniku už nemohli dočkat. "Připravoval jsem se na otevření už dva týdny a sedím tady od rána. Jsem naštvaný, že tohle vůbec bylo, považuji to za likvidaci podnikatelů. Test samozřejmě mám, co mi zbývá," stěžuje si zákazník Aleš Pavelka.

Ilustrační foto.
Zloděj si z drážního domku odnesl křovinořez, nůžky na živý plot a hrábě

Na spuštění předzahrádky se pečlivě chystali také v restauraci U Reinerů v Palackého sadech. "Udělali jsme novou fasádu, nové markýzy, stoly i židle jsme přelakovali, takže jsme připravení a teď jen čekáme, aby chodili lidé a hlavně, aby bylo počasí," těší se majitel restaurace Jiří Marek. Zahrádka před jeho restaurací byla navzdory počasí z poloviny zaplněná. "Moc mi to chybělo, zajdeme na zahrádku i třikrát do týdne po práci za odměnu. S jarem ožívá park zelení a láká to ven," neskrývá radost zákaznice Dagmar a její kamarádka Markéta dodává. "Bez přátel a lidí kolem to celkově nebylo ono a zůstávaly jsme spíše zavřené doma."

Pandemie si ale vybrala svou daň a zákazníci někde musí počítat s tím, že si za posezení na zahrádce mírně připlatí. "Museli jsme zdražit přibližně o šest procent, protože vstupní náklady jsou vyšší. Zdražily jak suroviny, tak energie," vysvětluje restauratér Jiří Marek a slibuje, že zákazníci například díky občasným zvýhodněným cenám piva určitě nepřijdou zkrátka.

Vnitřní prostory restaurací zatím dál zůstávají uzavřené. Podle vyjádření ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka by se ale mohly dočkat otevření pro zákazníky v první polovině června.