Naše krásné město Písek navštíví celkem šest zahraničních souborů z Rumunska, Francie, Řecka, Ukrajiny, Slovenska, ale i z daleké Keni. Zahraničním souborům bude věnován čtvrteční program „Vítejte přátelé“ od 18 hodin v Palackého sadech. Dále se soubory zúčastní různých kulturních akcí v satelitních místech v okolí Písku jako například v Kestřanech, Záhoří, ale i v Lázních Vráž. Také ukáží svá vystoupení na hlavním festivalovém sobotním programu od 17 hodin. S festivalem se rozloučí na píseckém Městském ostrově v neděli v půl páté.

Vedle zahraničních souborů se našeho festivalu zúčastní české a moravské soubory z Kyjova, Plzně, Prahy a Českých Budějovic. Jejich první představení proběhne při sobotní dopolední akci „Roztančená ulice“, kde na závěr všechny soubory před radnicí města Písku ukáží krátkou upoutávku na sobotní hlavní program. Hlavní program „Písek tančí a zpívá nad Otavou“ bude zahájen v Palackého sadech slavnostním nástupem v 17 hodin. Jistě diváky upoutá velmi bohatá a široká nabídka kultur z různých koutů světa. Hlavní program obohatí ruční dílny pro děti a stánky s občerstvením. Poslední vystoupení českých souborů bude opět v Palackého sadech v neděli od 14 hodin.

Páteční odpoledne zahájí „Festival dětských folklorních souborů“ od půl čtvrté. Přijedou k nám děti z Kyjova, Kasejovic a ze Slovenska.

Vedle těchto všech představení bude v pátek večer hrát k poslechu a tanci soubor z Kyjova v Kozlovně U Plechandy v Písku. Významnou novinkou letošního festivalu je program v pátek od půl šesté pod názvem „Host festivalu“. V Palackého sadech vás jistě potěší Vojenský soubor ONDRÁŠ z Brna, u kterého si velmi vážíme, že přijal naše pozvání.

Mezinárodní folklorní festival se koná za finanční podpory města Písku, Jihočeského kraje, Ministerstva kultury a řady dalších sponzorů, kterým velmi děkujeme za jejich přízeň a bez kterých by se již tato úžasná tradiční akce nemohla uskutečnit.

Věříme, že si opět Mezinárodní folklorní festival návštěvníci a diváci užijí, protože jsme pro ně připravili řadu nevšedních kulturních zážitků. Více informací najdete na výlepových plochách a na www.pisecan.cz.

Josef Handrejch, ředitel festivalu