Rozhodnou tak o tom, zda bude stát nový aquapark na místě současného bazénu, nebo jinde.

Na termínu konání se včera domluvili zástupci přípravného výboru referenda a města. To má na přípravu relativně málo času. „Vše se zvládnout dá,  ale pokud by se například referendum konalo s druhým kolem prezidentských voleb, bylo by to pro nás jednodušší," poznamenala na schůzce tajemnice městského úřadu Zlatuše Hofmanová. Organizační výbor si stojí za původním termínem. „První kolo prezidentských voleb bude mít vyšší volební účast než druhé. Chceme-li, aby bylo referendum úspěšné, potřebujeme  účast alespoň 6100 lidí," řekl zástupce výboru Václav Blažek.

Vzhledem k tomu, že referendum nelze zcela spojit s prezidentskými volbami, musí město najít dalších 29 hlasovacích místností a také naplnit stejný počet čtyřčlenných volebních komisí. Tam slíbili včera dodat polovinu lidi i zástupci přípravného výboru. „My budeme rádi za každou dušičku," zdůraznila Zlatuše Hofmanová.  

Jasno už je také  ohledně referendové otázky. Ústav státu a práva potvrdil výklad Ekologického právního servisu, že otázka je v souladu se zákonem. „Ještě jsme se dotázali na ministerstvo vnitra, ale dvě stanoviska už považujeme za dostačující," podotkla tajemnice úřadu.

Přípravný výbor referenda může ze zákona dostat k prezentaci veřejnou plochu v Písku tak, jak se děje před volbami. „O tuto možnost máme samozřejmě zájem," řekl Václav Blažek.

Město také objednalo podrobný posudek technického stavu současného bazénu.