Fotbalový klub dostal na svůj provoz sedmdesát tisíc korun. Jelikož se jedná o částku přesahující padesát tisíc korun, museli to schválit zastupitelé. Tak také na svém posledním jednání udělali.

Mirotický Sokol dostal na údržbu zařízení a především na nové vstupní dveře, které jsou třeba, nakonec také sedmdesát tisíc korun. Původně však měl přislíbeno jen třicet tisíc korun, které by to ale zřejmě nepokryly. „My i fotbalový klub jsme dostali peníze jen na provozní náklady, ale nic na činnost. Děláme akce pro děti, které musíme platit ze svého," namítal na zasedání zastupitel a jednatel TJ Sokol Mirotice Bohuslav Vojkůvka.

Zastupitelé však nenavýšili částku pro Sokol kvůli kulturním akcím, ale kvůli novým dveřím, které jsou letos v sokolovně prioritou. Nechtěli riskovat, že na ně peníze nezbydou. „Dveře mohou stát kolem čtyřiceti tisíc korun a celkem se tedy u sokolovny snadno můžeme vyšplhat přes padesát tisíc korun. Bylo by lepší čásku schválit," podotkl tajemník města František Hřebejk.

Místostarosta Mirotic se pozastavil i nad tím, že sokolovna stále není v majetku města. „Můžeme my tam vůbec kupovat dveře?" tázal se místostarosta Ladislav Trejla.

„Můžeme, jedná se o příspěvek. Je to stejné, jako když jsme loni dávali nová okna," odpověděl tajemník František Hřebejk. Zastupitelé nakonec schválili sedmdesát tisíc korun pro TJ Sokol Mirotice.