Starosta Ondřej Veselý (ČSSD) na březnovém zasedání znovu předloží zastupitelstvu materiál k Centru sociálních služeb Portyč. To mělo být určeno hlavně pro Romy ve věku 15 až 26 let. Jeho výstavba vzbudila velký odpor, a i proto Veselý svůj návrh na listopadovém zasedání ještě před hlasováním stáhl.

Od té doby se tímto problémem jednotliví zastupitelé už několikrát zabývali. Miroslav Sládek (ODS) v prosinci požadoval, aby se o výstavbě hlasovalo. Také žádal, aby stažení materiálu prověřilo právní oddělení města a zjistilo, zda tím starosta Veselý neporušil jednací řád.

„Město si vyžádalo právní rozbor celého problému. Podle vyjádření ministerstva vnitra při projednávání tohoto bodu nenastalo pochybení,“ uvedl mluvčí Městského úřadu Písek Roman Ondřich.  

I přesto starosta Ondřej Veselý předloží identický materiál na zasedání 29. března. „Nemusí ho podle vyjádření ministerstva předkládat, ale když si to Miroslav Sládek přál, dostane možnost o Centru sociálních služeb Portyč hlasovat,“ dodal Ondřich.

Centrum mělo stát 20 milionů z fondů EU, provoz po pět let činnosti by vyšel na 25 milionů korun. V Písku může centrum vzniknout jen na Portyči, protože ta byla označena za problémovou lokalitu.