Město v pondělí zahájilo práce na první etapě obnovy sítí a komunikace – nejdražší letošní investici. Jedná se o úsek od ulice 5. května po Úzkou ulici. Hotovo má být nejpozději do konce roku.

Pro řidiče úpravy přinášejí a ještě přinesou omezení. „V první etapě se týkají prostoru před radnicí a za kostelem," vysvětlil vedoucí odboru dopravy František Kabele. Jak doplnil, za kostelem lze zatím zaparkovat. Přesný termín uzavření této části nechtěl sdělit. „Uvidíme, jak to bude časově. Měnit se to může ze dne na den," poznamenal vedoucí odboru dopravy.

Rekonstrukce přinese nejen nové sítě a povrchy, ale i změny pro řidiče. Budou se muset připravit na to, že už nezaparkují v křižovatce nad bankou. „Léta se tolerovalo, že se parkuje v křižovatce. Stojí tu okolo třiceti až pětatřiceti aut. Uděláme takové technické řešení a v křižovatce se už nebude moci parkovat," vysvětlil František Kabele a zdůraznil, že to nelze nazývat parkovacími místy.

Naopak ta tu vzniknou. Město vyznačí osm všeobecných míst u Cyklosportu Marvan. Další tři pak naproti GE Money Bank u kostela. „Tam  řidiči už parkují," připomněl vedoucí odboru investic a správy majetku Tomáš Smrčina.

Podle informací tohoto odboru  budou letošní práce zahrnovat  výměnu, popřípadě výstavbu kanalizačního potrubí a vodovodního potrubí. Dále stavbu plynovodu, kabelu nízkého napětí a veřejného osvětlení a  opravu celého povrchu komunikace včetně úpravy prostoru mezi náměstím a budovou radnice. Novinkou bude i vysázená zeleň. „O konkrétních druzích jednáme," sdělila vedoucí odboru životního prostředí Andrea Rucká.

Druhá etapa obnovy sítí a komunikace by měla přijít na řadu příští rok.