Kvůli špatnému zdravotnímu stavu musí být odstraněno devět topolů kanadských a dva javory mléče. Jak uvedla mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová, stromy se budou kácet tak, aby dopadly na louku. „I přesto bude kvůli zajištění bezpečnosti silničního provozu vždy v době kácení zastavena doprava v obou směrech," uvedla mluvčí s tím, že omezení bude trvat vždy zhruba deset minut. Dopravu budou na místě řídit pracovníci píseckého závodu Správy a údržby silnic Jihočeského kraje.

Kácení se provádí na základě podnětu Ředitelství silnic a dálnic, které si nechalo odbornou arboristickou firmou vyhodnotit všechny stromy rostoucí kolem silnice. Z hodnocení pak vzešlo několik stromů určených ke kácení. „Dřeviny jsou ve špatném zdravotním stavu, s dutinami, hnilobami, bakteriálními výtoky, suchými větvemi a podobně," vysvětlila Petra Měšťanová.

Pelmeně z Litvy.
Pelmeně z Litvy prodávané v písecké prodejně obsahovaly salmonely

Vzhledem k tomu, že v této lokalitě spadl loni strom na auto, bylo kácení povoleno už nyní. Dále se v této lokalitě bude ořezávat ještě devět topolů kanadských, ale tyto práce již dopravu neomezí. Za pokácené dřeviny byla uložena náhradní výsadba.