Stejně jako on jsou na parkovišti před píseckou nemocnicí překvapeni i další řidiči. Pokud vůbec zjistí, že na parkovišti od začátku prázdnin změnilo město režim. Písecký deník situaci monitoroval, ze čtyř desítek aut měla v pondělí zaplacené parkování čtvrtina.

„Netušil jsem, že se tu platí, když jsem tu byl naposledy, stálo se tu na parkovací hodiny. Nenapadlo mě, že se to zase změnilo, když jdete do nemocnice, máte jiné starosti," podotkl Zdeněk Pacelt z Bernartic.

Za manželkou do porodnice přijel Jan Chadim ze Strakonic. „To je taxa jako na náměstí. Dost mě to překvapilo, měl by být tarif třeba na dvě hodiny. Takhle dám 250 korun za týden jen za parkování," řekl Jan Chadim.

Často stává na parkovišti Václav Rakovan. „Vozím sem otce, naštěstí mohou zastavit na stání pro invalidy. Celé je to špatně označené. Automatu si lidé ani nevšimnou, není nijak označený. Často lidem ani nevyjede papírek," zdůraznil Václav Rakovan. Placení se nelíbí ani Markétě Horvátové z Písku. „Je to otřesné. Když pojedu s dítětem do nemocnice, tak mám hledat stání někde 
v ulici?" ptala se mladá žena.

Nastavením tarifu před nemocnicí se budou zabývat ve čtvrtek 15. srpna písečtí radní, plocha je totiž města. „Je možné, že v nejbližší době tarif změníme tak, aby vyhovoval klientům nemocnice a zároveň nedocházelo 
k blokaci parkoviště celodenním stáním," sdělil mluvčí města Roman Ondřich.