Budeme muset zpřísnit parkování pod novinovým stánkem v Komenského ulici. Takový vzkaz posílá řidičům starosta Ivan Radosta.

„Řidiči autobusů si stěžují a také nám posílají fotky, že i v místě zastávky samotné stojí auta. Čekají tam desítky dětí a autobusy tam vůbec nemohou zajet. Budeme to muset řešit," uvedl Ivan Radosta. Dodal, že v místě je zákaz zastavení. Na řadu tak má přijít zvýšený dohled městské policie.

Situace s parkováním je v ulici J. A. Komenského dlouhodobě špatná. Vedení města si podle starosty uvědomuje, že v ulici je nedostatek parkovacích míst, na druhou stranu značky jsou značky.

Problémy s parkováním jsou například i u bytového domu věžák. „Tady parkují řidiči svévolně, couvají přímo k domu," podotkl Ivan Radosta. Doplnil, že hledají možnosti, jak to vyřešit. Nutné bude najít vhodné pozemky.

Pomoci problém s parkováním v ulici řešit by mělo nové parkoviště v sousední ulici Pod Stadionem nebo parkoviště u druhé základní školy, o kterém Milevští uvažují.

Celkové řešení Komenského ulice a jejího okolí by podle místostarosty Martina Třeštíka měla dát územní studie, jejíhož zpracovatele město nyní hledá.

„Měla by dát jednotící koncept, který bude respektovat, co už je tu postavené, kde máme budovat parkoviště či jak řešit dopravu," uvedl Martin Třeštík. Větší parkoviště by mohlo vzniknout mezi domem kultury a ulicí J. A. Komenského.