Rychleji budou od začátku příštího roku jezdit řidiči na silnici u Nové Hospody. Vyšší rychlost navrhne ministerstvo dopravy.

Podle mluvčího ministerstva Martina Nováka je důvod jasný.

„Jedná se podle parametrů o podobné komunikace jako v případě rychlostních silnic. To znamená, že v každém směru se nacházejí dva samostatné jízdní pruhy, které částečné zvýšení rychlosti umožňují,“ uvedl pro Písecký deník Novák.

Řidič Jiří Kolář z Mirotic jezdí úsekem často do Prahy. „Konečně. Je to dobré, ale lepší by bylo, kdyby povolili jezdit rovnou sto třicet, stejně jako na navazující silnici R4,“ řekl v pondělí Kolář.

To, že by si řidiči mohli někdy na tomto úseku užívat ještě rychlejší jízdu, je ale nereálné. „Na 130 kilometrů v hodině nelze rychlost posunout, protože tato rychlost odpovídám dálnicím. A ty mají z hlediska zabezpečení úplně jiné podmínky,“ doplnil Novák.

Zvýšení rychlosti vítá i policie. „Vyjádřili jsme se k tomu kladně. V tomto úseku se nestávají nehody, jejichž příčinou by byla vysoká rychlost. Podle našeho názoru zvýšení povolené rychlosti přispěje k plynulosti provozu na tomto úseku,“ uvedla mluvčí písecké policie Kamila Ingrišová.