Zpočátku policie vyšetřovala trestný čin.

Přidejte si Písecký deník na Facebooku ZDE!

„Případ jsme začali prošetřovat pro podezření ze spáchání trestného činu neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku,” uvedla ve čtvrtek mluvčí písecké policie Kamila Ingrišová.

„Dalším prověřováním vyšlo najevo, že nejsou naplněny znaky tohoto trestného činu, především závažnost zranění u dětí,” dodala mluvčí.
Případ převzal Městský úřad Písek.

To se ale nelíbí zástupcům dětí. „Podle nás spáchal řidič mnohem více než přestupek. Jel na červenou, ujel od nehody a dětem neposkytl pomoc,” shoduje se Martina Souhradová, matka žačky ZŠ Jana Husa Kristýny, s Marií Kluckovou z Ražic, která vychovává druhou zraněnou žačku Annu.

Řidič ale tvrdí, že na červenou 16. září v žádném případě nejel.

„Vjel jsem do křižovatky velmi malou rychlostí na oranžovou, bez jakékoli prodlevy skočila chodcům zelená a v tom do boku u zrcátka mého auta narazil dav dětí. Okamžitě jsem zastavil,” vysvětluje Jaroslav Ž. z Šerkova u Letů svůj pohled na nehodu.

Deník ve čtvrtek zjišťoval, jak funguje semafor. Zjistil, že zařízení je v pořádku a mezi červenou pro řidiče a zelenou pro chodce je několikavteřinový odstup.

ONDŘEJ ŠMÍD, KLÁRA ČERNÁ