Jedná se o téměř rodinnou restauraci, která na jednom z nejkrásnějších míst v Písku funguje už osmnáctým rokem. „V roce 1999 jsem tady hospodu založil a od té doby se snažíme stále zlepšovat,“ říká Tomáš Pokorný, provozovatel a kuchař v jednom.

Výběr lukrativního místa přímo u nejstaršího mostu byl prý náhoda. „Dělal jsem v pohostinství a kamarád mi řekl o tomto prostoru, kde byl původně byt. Zeptal se mě, jestli se bojím, nebo nebojím. Já se bál a šel jsem do toho,“ směje se majitel, který začínal jen s minutkovou kuchyní a až postupně se služby podniku rozšiřovaly. Dnes nabízí i polední menu.

Postupem času dorostly také děti a začaly pomáhat na place. „Dnes máme šest zaměstnanců a z toho jsou čtyři z rodiny,“ zmínil Tomáš Pokorný.

Asi největší výhrou restaurace je letní terasa u řeky Otavy s výhledem na Kamenný most. „Zahrádka a letní sezona nás samozřejmě drží nejvíc. Velkou část naší klientely tvoří turisté, ale to neznamená, že se k nám pravidelně nevracejí místní,“ říká Tomáš Pokorný.

Café restaurant U Kamenného mostu pravidelně pořádá rauty, večírky, oslavy i svatební hostiny. Výhodou je, že jsou zde tři oddělené místnosti a není problém si jednu z nich zarezervovat pro uzavřenou společnost. Kapacita restaurace je šedesát míst, na terasu se vejde dalších třicet lidí.

Otevírací doba a kontakt:
Café Restaurant u Kamenného mostu v Písku.po – čt 10.00 – 23.00
pá – so 10.00 – 00.00
ne 10.00 – 22.00
(přes zimu je v neděli většinou zavřeno s výjimkou dnů, kdy se v okolí Kamenného mostu pořádají akce)
tel.: 382 212 534
mob.: 603 924 728
email: poktomi@seznam.cz
www: http:// caferestaurant.webnode.cz/

Podnik nabízí minutkovou kuchyni, v poledne menu. Každý den je na výběr ze dvou jídel, z nichž jedno je minutka. Oběd stojí 82 korun, za 10 korun je polévka k menu. Restaurace se specializuje na steaky, ale vybere si zde každý.

Od začátku, tedy už téměř osmnáct let, se tady točí jen Budvar. Jiné pivo tu nikdy nemělo šanci. „S Budvarem jsme spokojeni. Točíme kroužek, který chutná obvykle i kritikům Budvaru,“ poznamenal majitel restaurace.

Co se týče protikuřáckého zákona, restaurace se mu přizpůsobila ještě dřív, než bylo nutné. „U nás se hlavně vaří, chodí sem rodiny s dětmi, takže s tím nemáme problém. To ale neznamená, že se zákonem souhlasím. Kavárny a pivnice tím hodně trpí,“ doplnil Tomáš Pokorný.

Restaurace zažila také povodně. Ani ty nejhorší v roce 2002 ji ale nedostihly. Do podniku vede čtrnáct schodů a voda se dostala na sedmý.