Už potřetí bude veřejnost přesvědčovat o smysluplnosti stavby lávky U Václava, poprvé uslyší lidé argumenty architektů k nové knihovně a také úpravě parku na Husově náměstí. Proti lávce i změnám parku se část veřejnosti postavila. Například u parku dostalo město petici s více než šesti sty podpisy.

Město v minulosti diskutovalo s lidmi hlavně o stavbě plaveckého bazénu. Nespokojenost veřejnosti nakonec vyústila v místní referendum, které plány města zcela zhatilo.

Diskuzi ke stavbě lávky s jejím autorem Josefem Pleskotem už Písečtí pořádali. Účast byla velmi slabá. „Tak to bohužel bývá, že lidé se začnou zajímat, až když se má stavět nebo kácet. Chceme proto ještě jednou celý projekt představit a vysvětlit," řekl starosta města Ondřej Veselý.

„My tu lávku nepotřebujeme, nemusíme spěchat," říká jeden z odpůrců stavby Dalibor Říhánek.

Na mnohem větší odpor narazilo město v případě úprav parku na Husově náměstí. „Nesouhlasíme s konceptem, který navrhuje rozsáhlé kácení zeleně, snižuje bezpečnost návštěvníků parku i hřiště," uvádí mimo jiné petiční výbor ve složení Jana Novotná, Martin Špírek a Rudolf Kopáček.

Starosta města zdůrazňuje, že jde zatím pouze o studii. „Chceme občany informovat a najít s nimi shodu. Sami autoři studie stáli o zpětnou vazbu," zdůraznil Ondřej Veselý.

Nejméně negativních reakcí zatím vyvolává nová knihovna. Celý projekt je ale na samém začátku.

Kam na diskuze:

 Knihovna: 3. června od 15:30 hodin proběhne veřejná beseda k zahájení výstavy soutěžních návrhů v budově Sladovny.
„Pleskotova" lávka: 
5. června od 17 hodin v hotelu OTAVARENA
Park na Husově nám.: 
9. června od 17 hodin v zasedací místnosti městského úřadu v Budovcově ulici.