V ostatních případech nebylo možné člověka ztotožnit, byl uvedený duplicitně, popřípadě nešlo o Písečáka. Kromě toho u jmen chyběla data narození, což samo o sobě vylučuje jejich platnost podle zákona o místním referendu. I tak se referendem, které mohlo vrátit do hry rekonstrukci stávajícího bazénu pod hradbami, zastupitelé zabývali znovu na svém čtvrtečním jednání. Po dlouhé a místy ostré debatě však neschválili ani zrušení původního usnesení, ani opětovné vyhlášení referenda bez určeného limitu počtu podpisů. Vzhledem k nesplněné podmínce minulého usnesení však platí, že referendum nebude.

Zastupitelé v Písku schválili vyhlášení referenda k bazénu.
Písek je s bazénem tam, kde před deseti lety. Bude opět referendum

Galerie Dragoun slaví první rok

V sobotu 2. července uplyne rok od zahájení provozu Galerie Dragoun v Písku. Toto výročí oslaví otevřením nové výstavy, která je poctou nejen ak. mal. Františku Romanu Dragounovi, ale i jeho vrstevníkům, kteří žili nebo tvořili v jižních Čechách. Výstava nazvaná Pocta jihočeským malířům a písecké krajině, kterou galerie otevírá symbolicky v den prvního výročí svého otevření, bude pro veřejnost otevřena od soboty 2. července až do 15. září. „K vidění budou díla Josefa Velenovského, Jindřicha Stehlíka, Jana Rafaela Schustera, Jana Kojana, Josefa Krejsy, Jana Karla Janovského, Františka Líbala, Františka Elhenického, Vojtěcha Říhánka, Václava Pichlíka, Otakara Teklého, Karla Silpocha, Dalibora Říhánka a dalších,“ nastínila za galerii Dáša Chourová – Sedláčková s tím, že část vystavených děl bude také prodejních.

Na Hradišti nepoteče teplá voda

Kvůli rekonstrukci výměníku TVS Hradiště a jeho přepojení na horkovod bude od 9. července ráno do 15. července večer přerušena dodávka tepelné energie pro ohřev vody pro všechna odběrná místa na Hradišti. Jak informovala Teplárna Písek, odstávka nebude mít vliv na dodávku studené vody.

Dům s pečovatelskou službou má novou zahradu

Revitalizace zahrady u domu s pečovatelskou službou na Jiráskově nábřeží je hotová. Rozdělena byla do dvou etap s tím, že se s pracemi začalo loni v říjnu a v pátek 25. června byla zahrada předána k užívání. Nevyhovující betonovou dlažbu nahradila nová, přibyly zde odpočinkové pergoly i s možností grilování, vznikl tu prostor pro ovocné stromy a pěstování bylinek. Revitalizace zahrady se dotkla i zeleně, upravila se ta stará a vysadila nová. V zahradě se také vyměnil nevyhovující mobiliář pro pobyt vozíčkářů a seniorů, který nahradily seniorské lavičky. Na jedno místo se podařilo soustředit cvičební stroje a také hřiště pro pétanque. Pro zahrádkáře z řad seniorů jsou tu nově vyvýšené záhony, které mohou sloužit k pěstování bylinek, popř. měsíčních jahod. Nově je také vybudovaný přístup k řece přímo ze zahrady. Celkové náklady na revitalizaci činily necelé tři miliony korun.

Studenti obchodní akademie uctili památku Milady Horákové.
OBRAZEM: Studenti obchodní akademie uctili památku Milady Horákové