Na úterním zasedání zastupitelů, které bylo s největší pravděpodobností poslední v tomto volebních období, zastupitelům poděkovala za spolupráci a hlavně za podporu školy.

„Chtěla bych zřizovateli a zastupitelům velmi poděkovat. Pomohli škole nejen finančně. Je moc pěkná. Ten, kdo k nám přijde, ji obdivuje. Stáli při škole i v těžkých dobách, které jsme také prožili," řekla ředitelka Jana Korandová, která věří, že nově zvolené zastupitelstvo bude školu také podporovat.

Chyšecká škola je v milevském regionu nejmenší, loni do ní chodilo 99 dětí, letos nastoupilo 93 žáků, z toho je třináct prvňáčků. Příští rok by mělo být prvňáčků více.

Jana Korandová na zasedání zastupitelů zdůraznila, aby obec co nejdříve vyhlásila konkurz na nového ředitele. „Ráda bych svému nástupci předávala funkci v klidu, delší dobu," vysvětlila Jana Korandová, která je ředitelkou od školního roku 2002/2003.

Jedním z letošních zásadních událostí, které školu čekají, je kromě výběrového řízení i úkol obhájit titul Ekoškola. Audit Chyšecké čeká v listopadu.