Jedním z nich je veřejné tábořiště Na Soutoku v Putimi, kde bojují s nízkou hladinou vody 
v řece. „Letos je situace darebná, máme nejméně vody za 15 let. V zimě málo sněžilo, což se odrazí v nedostatku spodních vod, a prší také minimálně. Jelikož je náš kemp navštěvován především vodáky, představuje to obrovský problém," popisuje provozovatel kempu Marek Kindl a dodává: „Jsme rádi, že letos pokryjeme náklady." 

Do kempu se lidé sice také chodí pouze vykoupat, ale tito návštěvníci bohužel udělají minimální tržbu. „Voda nám tu nekvete, na čvachtání je skvělá," zakončuje Marek Kindl. 

Letošní sezona je pravděpodobně tou poslední pro provozovatele kempu Podolsko. „Mělo se zavírat už před pěti lety, nakonec jsme dokázali kemp opět postavit na nohy. Teď už se nám to bohužel nedaří, Podolsko v současné podobě pravděpodobně skončí na konci září," říká provozovatel Jiří Štěpánek. Stav vody na Podolsku se minulý týden zlepšil. „Naše známka je nyní trojka, tedy dobrá," podotýká Jiří Štěpánek.

Lepší zprávy přináší z Rekreačního střediska Radava správkyně Kateřina Vojtěchová. „Jsme úplně obsazení, lidé sem jezdí do chatek i pod stan. Počasí nám přeje, tento rok zkrátka máme výbornou sezonu," pochvaluje si a dodává: „Voda tu nekvete, ke koupání je bezvadná, návštěvníci jsou spokojení. Snažíme se každý rok zdokonalovat, co nabízíme." Podle zprávy krajské hygienické stanice z minulého týdne zde však byla zhoršená jakost vody, což znamená, že citliví jedinci by mohli po koupání zaznamenat zdravotní problémy.

AUTOR: PETRA ZACHATÁ