Ta by se měla stihnout v první polovině roku, aby bylo všechno hotové do léta, kdy Protivínské čekají dvě velké akce – městské slavnosti a svatoanenská pouť. „Ve chvíli, kdy budeme uzavírat náměstí kvůli akcím, musíme mít Purkyňovu ulici hotovou a průjezdnou, jelikož bude sloužit jako objízdná trasa náměstí," vysvětlil starosta města Jaromír Hlaváč.

Purkyňova ulice je poslední část objízdné trasy náměstí, kterou ještě zbývá opravit. „Na slavnosti a na pouť celé náměstí uzavřeme a chceme mít možnost objet ho po nových silnicích," konstatoval starosta.

Do budoucna by se mohla dočkat opravy i silnice vedoucí přes náměstí. Ta ale nepatří městu, nýbrž Jihočeskému kraji. „V části ulice bychom vyměnili kostky, které jsou tu teď, za jiný povrch. Přímo na náměstí zůstanou," podotkl Jaromír Hlaváč.

V první etapě se bude v Purkyňově ulici dělat vodovod a kanalizace. Navazovat bude druhá etapa, ve které přijdou na řadu povrchy, chodníky či veřejné osvětlení.

Předpokládaný rozpočet na ulici je šest milionů korun. Protivínští by mohli získat dotaci ve výši pětaosmdesáti procent z Evropské unie. „V březnu podáme žádost," doplnil starosta. Město však ulici opraví i v případě, že dotaci nezíská.