Vstup silné investiční společnosti do Písku vnímá původní spolumajitel Jaromír Grégr pozitivně. „Kdybychom nebyli přesvědčení, že je to správné rozhodnutí, tak to neděláme. Jsme pyšní na to, kam jsme psychiatrickou nemocnici za posledních deset let dostali, ale už jí nemáme z hlediska dalšího rozvoje co nabídnout. Penta je silný hráč a má úplně jiné finanční možnosti než my,“ komentoval Jaromír Grégr.

S Pentou prý o prodeji debatovali zhruba půl roku. „Není to rozhodnutí ze dne na den. Léčebna má obrovský význam nejen pro Písek, ale pro celý kraj. I jako Písečák jsem rád, že do města přichází tak silná společnost jako Penta,“ doplnil Jaromír Grégr.

Podobně vnímá rozhodnutí o prodeji také primář psychiatrické nemocnice Robert Kučera. „Vstup silného investora pro nás přinese jen užitek. Ve spojení s našimi dlouholetými profesními zkušenostmi bude možné nemocnici dále rozvíjet ve prospěch pacientů, ale také zaměstnanců,“ uvedl primář.

O Psychiatrické nemocnici Písek
close Psychiatrická nemocnice Písek info Zdroj: Deník / Redakce zoom_in - Nemocnice se v roce 2015 přestěhovala z původního objektu U Honzíčka do moderní zrekonstruované budovy v prostorách Žižkových kasáren. Zvýšila se tak její kapacita z 57 až na 111 lůžek. Vedle toho mohla nabídnout i kvalitnější ambulantní péči.
- Nemocnice vznikla v roce 1997 jako detašované pracoviště Psychiatrické léčebny Dobřany. Od roku 2009 funguje v rámci akciové společnosti Písecká zdravotní.
- V současné době má nemocnice 60 zaměstnanců a z celkových možných 111 lůžek využívá 81, jelikož zde chybí dva lékaři.
- Jedná se o zařízení následné péče. Přestože je zde nepřetržitě přítomen lékař, formálně nezajišťuje v kraji akutní péči (k tomu slouží psychiatrická oddělení v Českých Budějovicích a Táboře).

Na chodu nemocnice se podle něj prodej nijak neodrazí. „Počet zaměstnanců je optimalizovaný, proto se nemůže snížit. Přecházíme od soukromníka s menšími možnostmi k soukromníkovi s velkými možnostmi, v čemž vidím především naději na další rozvoj,“ dodal Robert Kučera a nezapomněl ocenit předchozí majitele za obrovský kus práce, kterou s nemocnicí odvedli.

Písecká psychiatrická nemocnice podle ředitelky Penta Hospitals ČR Barbory Vaculíkové zapadá do dlouhodobé strategie společnosti Penta budovat stabilní síť zdravotnických zařízení. „Potenciál vidíme v koncepční spolupráci s Nemocnicí Ostrov, která má mimo jiné také akutní psychiatrická lůžka. Nemocnice je ve skvělé kondici a má zkušený tým lékařů a zdravotního personálu,“ zmínila.

Moderní psychiatrická nemocnice v Písku poskytuje následnou a dlouhodobou lůžkovou péči, ambulantní službu, rehabilitace, ošetřovatelskou péči v sociálním prostředí pacienta nebo paliativní péči. Její nabídka naváže na nemocnici Ostrov, která má akutní psychiatrická lůžka. Penta Hospitals vedle Ostrova vlastní také Nemocnici Vrchlabí a ambulantní zařízení v Karlových Varech. Dále provozuje Nemocnici Sokolov a Nemocnici Sušice.