Odbor životního prostředí Městského úřadu Písek nařídil podle zákona na ochranu zvířat proti týrání v polovině března pro tyto psy umístění do předběžné náhradní péče.

"Nyní, po vypořádání všech formalit a se souhlasem původního majitele, může všech deset psů začít hledat nový domov a nový začátek," informovala mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová.

Do adopce má jít šest psů a čtyři feny, z toho tři psi jsou ve věku 1 rok a 9 měsíců, tři jsou staří 1 rok a 5 měsíců, jedna fena je stará 1 rok a 9 měsíců a tři fenky jsou půlroční.

Tyhle chlupáče by na Slovensku utratili. V Čechách našli nový domov.
Zachraňují psy, které by jinak ve slovenských útulcích čekala zbytečná smrt

Podle informací útulku jsou všichni psi v dobrém výživovém stavu a jsou nekonfliktní. Jsou očkováni proti vzteklině a očipováni. "Po dlouhé době bez řádné péče chovatele jsou však zatím velmi nekontaktní a i přes současnou péči v útulku mají stále ještě srst ve špatném stavu. Většina z nich nemá hygienické návyky," popisuje stav psů Petra Měšťanová s tím, že nejsou vhodní do bytu.

Jejich socializace a celková péče o ně bude náročná především na čas. "Věříme, že se najdou hodní lidé, kteří dokážou vrátit jejich důvěru k člověku a začnou nový život v důstojných podmínkách," doplnila mluvčí radnice s tím, že další informace poskytnou pracovníci útulku ve Strakonicích.