V minulosti už město podobné snahy mělo. Pejskaři měli k dispozici stojany s papírovými sáčky. Jak připomněla mluvčí radnice Petra Měšťanová, příliš se to neosvědčilo. „Stojany se bohužel stávaly terčem vandalů a sáčky na svých místech dlouho nevydržely," poznamenala s nadějí, že tentokrát zásobníky nenechavcům odolají a budou sloužit těm, pro které jsou určené.

Psí výkaly jsou dokonce i na náplavce u Kamenného mostu, kam chodí maminky s dětmi.
Nepořádným pejskařům v Písku hrozí vysoké pokuty, výkaly jsou přitom všude

Pokud se novinka osvědčí, nechá město nainstalovat stojany i do dalších lokalit. Zatím jsou k dispozici na sídlišti Jih u kruhového objezdu v Truhlářské ulici, v parku Na Sadech, na Husově náměstí, na Mírovém náměstí, u Jiráskova nábřeží, Na Trubách, na Smetanově náměstí, na Výstavišti, v Čechově ulici a v Palackého sadech u veřejných toalet.

Obyvatelé města nápad vesměs kvitují, nicméně poukazují také na nedostatek odpadkových košů, kam by plné sáčky mohli odhazovat. Samostatnou kapitolou jsou pak pejskaři, kteří po svých miláčcích neuklidí, i kdyby měli stojan se sáčky od sebe deset centimetrů. Nepořádek po nezodpovědných pejskařích je také věčným tématem.