Při té příležitosti se uskutečnilo v Nerestcích první setkání rodáků v historii obce. Oslovili jsme 95 rodáků, z nichž se zúčastnilo 75. Celkem nás navštívilo na dvě stovky lidí. Setkání proběhlo v úžasné atmosféře. K pohodě přispěla i hudební vystoupení. Na kytaru zahrál rodák Patrik Kovář, dále vystoupili hudebníci ve hře na akordeon a heligonku a večer pokračoval pouťovou zábavou.
Při té příležitosti byla slavnostně otevřena výstava o historii a současnosti obce, kterou připravila Jaroslava Macounová a která se setkala s velkým zájmem. Byla zpracována historie jednotlivých stavení. Dále se návštěvníci mohli začíst do zamyšlení pana Pavlíka o tom, jak to vypadalo v Nerestcích před 150 lety. Ke zhlédnutí byly i fotografie soch ze starého mostu a jeho krátká historie z pera pana Alexandra Debnara. K pohodové atmosféře přispěl vystoupením hudebník Oldřich Vlček se svými hosty.
Díky ochotě vlastníkům zámečku byla po celou dobu zpřístupněna kaple svaté Anny, která byla slavnostně vyzdobena a v neděli se zde konala mše.
Nechyběla i prezentace našich hasičů, kteří předvedli ukázku, jak jinak, než historické stříkačky.
Na památku rodáci obdrželi pamětní list a hrneček s vyobrazenou kapličkou. K dispozici byl i nově vydaný kalendář obce.
Poděkování patří všem, kteří pomohli s přípravami a hospodyňkám, které napekly na stoly sladké pohoštění.
Autor: Jaroslava Macounová