„Je to pro nás velká událost. Děti 
o tom do poslední chvíle nevěděly," zmínila ředitelka domova Marie Barabášová, která první dámu uvítala společně se dvěma nejmladšími obyvateli domova Péťou a Tadeášem.

Následně si hosté prohlédli prostory zařízení 
a popovídali s dětmi. Ty se zajímaly například o to, zda první dámu musí stále někdo hlídat nebo jak tráví volný čas. „Mám ráda hudbu, takže chodím na koncerty, když to jde. Také mám pejska, se kterým ráda chodím na procházky," řekla Ivana Zemanová.

Během návštěvy se podepsala do pamětní knihy domova a na konci předala dětem poukaz na prohlídku Pražského hradu. Na oplátku dostala dárky, co děti samy vyrobily, například ručně malovaný šátek, který si hned uvázala kolem krku.

Po návštěvě dětského domova následoval oběd 
v Hotelu Zvíkov, kde připravili slavnostní menu. „Jako teplý předkrm jsme podávali domácí noky 
s hříbkovou omáčkou 
a parmazánem, následovala polévka z červené čočky 
s kapkou zakysané smetany, dále jako hlavní menu kuřecí medailonky na půlkách brambor se sýrovou omáčkou a sladkou tečkou byl domácí jablečný závin s vanilkovou omáčkou," prozradila Píseckému deníku ředitelka hotelu Romana Hánková.

První dáma i její doprovod udělaly dobrý dojem. „Paní Zemanová nám moc děkovala za skvělé jídlo, servis a příjemnou atmosféru včetně hudby. Víme, že má ráda jazzovou hudbu, tak jsme ji zajistili. Paní Zimolová také všechno chválila a ze všeho nejvíc jí chutnal předkrm – domácí noky s hříbkovou omáčkou a parmazánem," svěřil se šéfkuchař a zástupce ředitele Hotelu Zvíkov Tomáš Vonaký, který je zároveň 
i autorem zvíkovských specialit, které byly návštěvě podávány.

Po obědě následovala prohlídka hradu Zvíkov 
a poté plavba parníkem společně s dětmi ze zvíkovského dětského domova.