Dva roky byla mrtvou záležitostí. Teď by se práce na vytvoření plánované průmyslové zóny v lokalitě Dukelská mohly znova rozběhnout.

Zastupitel Michal Polanecký  upozornil na to, že město trápí odliv obyvatel a stále nižší nabídka práce. Pomoci to změnit by mohla průmyslová zóna.


„Měli bychom se zabývat tím, zda pokračovat ve výkupu přístupových pozemků o rozloze zhruba dva tisíce metrů čtverečních. Nejde mi o vykoupení kompletního celku, který je v územním plánu, ale zpřístupnění toho, co už město odkoupené má," vysvětlil zastupitel Polanecký, který připomněl, že nové zastupitelstvo se problematikou průmyslové zóny v Dukelské ještě nezabývalo.

Podle jeho slov by firmy rády v Milevsku podnikaly. „Jako zastupitel a člen rady oblastní Jihočeské hospodářské komory v Milevsku zaznamenávám zájem investorů o pozemky v průmyslové zóně, ale operativně není možné zájemcům něco nabídnout, pokud nemáme dořešený přístup do lokality," vysvětlil Michal Polanecký.

Město by se podle něj mělo rozhodnout, zda se pokusit získat dotace například na zasíťování pozemků.

Zastupitel a předseda finančního výboru Miroslav Doubek návrh na vytvoření průmyslové zóny podporuje. „Plně souhlasím s meritem návrhu," řekl Miroslav Doubek. „Je hezké, že máme dvě průmyslové zóny, ale pokud se na ně díváme a nedá se k nim přijet, tak sem těžko investory nalákáme," dodal Miroslav Doubek.

Milevsko vykoupilo v letech 2006 až 2010 v Dukelské, kde územní plán počítá s dvacetihektarovou průmyslovou zónou,  pozemky o velikosti 14,5 hektaru.