Letošní slavnosti byly už poněkolikáté velmi teplé, počasí nám přálo a přes hrozbu bouřek, sluníčko svítilo a teplota dosáhla úctyhodných 34 stupňů Celsia. Vysoké teploty neodradily návštěvníky od návštěvy rozpáleného protivínského náměstí. Přišli se podívat na taneční skupinu PROTIVÍNSKÁ POUPATA, taneční vystoupení ( Námořnice, Pokerové hráčky, Čarodějnický rej ) v podání Forbody studia Písek, show na kolech - RideWheel team, Pole Dance - tanec u tyče, ohňovou show skupiny VERTIGO.

Do uší návštěvníků hráli Jožka Černý s cimbálovkou, skupina SUPERGROUP.CZ s Michalem Pavlíčkem a Kamilem Střihavkou, VOXEL, MARIE ROTTROVÁ a Neřež, JELEN, Jihočeská Podhoranka, BEELEE BEAT z DEELLEE.

Pro nejmenší návštěvníky byl také připraven bohatý program - Soutěžíme s Večerníčky - KAMARÁDI, Mikromagie kouzelníka TOMA JASPERA, show na kolech RideWheel team, bubble show Klauna Bublína a jeho Workshop a nejočekávanější byla Majda z Kouzelné školky, která děti mírně zklamala, že přijela bez svých maňáskových pomocníků Františka a Fanynky, kteří jsou ještě na prázdninách.

Ilustrační foto

Stáj Štětice pořádala projížďky na koních, celé odpoledne probíhaly tvořivé dílny pro děti pořádané DDM Písek, dále zde byla lezecká stěna Bouldrovka, pavoučí lezecká síť, lajna, amazonské foukačky, skákací hrad Pohádka a Pirátská loď.

Další doprovodný program byl na nádvoří protivínského zámku, kde probíhala přehlídka historických vozidel Veteran Car Clubu Písek a byla zde možnost vyzkoušet si PROTIVÍNSKOU PEVNOST BOYARD - VV PROMOTION.

Součástí slavností byla i prezentace činnosti spolků a sdružení. Svou činnost prezentovali Kocanďáci Protivín, Junák Protivín, APICENTRUM Protivín a HORIZONT, o.s. Protivín.

Mnoho k vidění bylo i na nádvoří Kaplanky, které bylo plné tradičních řemesel a vstup do Kaplanky byl celý den zdarma. Návštěvníci mohli rovněž zdarma navštívit Památník města Protivína a tvořit s muzeem - kolorování historických pohlednic.

Velkým zážitkem pro malé i velké bylo slavnostní svěcení nové požární cisterny SDH Protivín, kterou bylo možné si zblízka prohlédnout.
I přes vedro, které panovalo, můžeme říci, že návštěvníci vypadali spokojeně. Doufáme, že i slavnosti příští, dvanácté se vyvedou tak jako ty letošní.

Díky dlouhodobé spolupráci a podpoře Jaderné elektrárny Temelín - skupiny ČEZ v rámci Oranžového roku 2017 se mohly v Protivíně tyto slavnosti konat.

Svatava Nečasová