Do 18. prosince by měla být hotová část od Purkyňovy ulice k ulici Oborská a zhruba 130 metrů mezi ulicemi Oborská a Marty Krásové zůstane přes zimu nedodělaných. Pokračovat se bude na jaře. „Silnice však bude průjezdná, jen se v tomto úseku nebude jezdit po nové komunikaci, ale po té stávající,“ ujistil starosta Protivína Jaromír Hlaváč.

Rekonstrukci je podle jeho slov třeba rozdělit na dvě části – na to, co dělá město, a na to, co dělá Jihočeský kraj, který je vlastníkem komunikací. „Naše část, tedy vodovod, kanalizace a podobně, je hotová až na Svatoanenské náměstí,“ konstatoval starosta.

Kraj dělá vozovku, parkoviště a chodníky. Tady jde o společnou investici, kde většinu hradí kraj. „Problém je, že stavba měla začít už v březnu, což se ale nestalo. Zkomplikovala to změna ve vedení kraje, kvůli které se posunul podpis smlouvy. Výstavba se tak posunula do zimních měsíců, což není to samé jako dělat v létě,“ zmínil Jaromír Hlaváč.

Práce komplikují život nejen místním obyvatelům a návštěvníkům města, ale také obchodníkům. „Už to mělo být dávno hotové. Tím, že jsme tady už několik měsíců odříznutí, přicházíme o tržby,“ ozval se majitel železářství v centru města Stanislav Lexa.

Starosta si uvědomuje, že obchodníci mají ztížené podmínky. Všichni, kteří jsou v nájmu města, proto teď neplatí nájem. „Radost z toho nemáme, ale udělat se to muselo a věřím, že výsledek tyto měsíce vynahradí,“ doplnil Jaromír Hlaváč.

Poslední část této etapy by měla být po zimní pauze hotová do 20. dubna, kdy zároveň naváže další etapa. Ta bude pokračovat až ke Švermově ulici, tedy k nádraží.