Staronovým starostou je Jaromír Hlaváč, místostarostkou Věra Křišťálová a radu města doplňují David Polanský, Jaroslav Řehoř, Helena Vlachová, Václav Šupitar a Dana Zoubková. Tedy oproti uplynulému období žádná změna.

Lidé, kteří řídili město dosud, získali prakticky stejný počet mandátů i počet procent ve volbách jako před čtyřmi lety. „Věděli jsme, že pokud tato parta lidí opět uspěje, rádi bychom spolu pokračovali ve vedení města. Předpokládám, že vzhledem k výsledkům voleb si veřejnost přeje, abychom v tomto složení pokračovali," konstatoval na zasedání Jaromír Hlaváč, který byl jediným adeptem navrženým na post starosty města. Naopak na funkci místostarosty opozice navrhla Jiřího Morávka (Nezávislí kandidáti Protivín). „Chceme na vedení města spolupracovat a myslíme, že by to bylo stabilizujícím krokem pro Protivín," zmínil navrhovatel za nezávislé Pavel Koc. Sedm hlasů na podporu Jiřího Morávka však nestačilo.

To, že komunální politika není jen o hlasování naslepo, starosta nezastíral. „Samozřejmě je ustavující zastupitelstvo připravené a asi žádný zvrat nikdo nemohl očekávat. Nicméně i povolební vyjednávání, která jsem vedl s nezávislými, kteří získali šest mandátů, jsme vedli korektně a myslím, že je přáním nás všech, abychom spolupracovali a vytvořili tým," řekl Jaromír Hlaváč.

S tím opozice, zdá se, souhlasí. „Plně respektujeme výsledky voleb i povolební vyjednávání. Myslím, že i v minulosti byla spolupráce zastupitelstva konstruktivní, nebyla tak jako v jiných městech vyhrocená na koalici a opozici a doufám, že to bude pokračovat i nadále a že se tady budeme rozhodovat jako jednotlivci," podotkl Pavel Kozák (Nezávislí kandidáti Protivín).

Ustavující zasedání se konalo v úterý v podvečer 
v městském kulturním středisku. Další zastupitelstvo by se mělo konat v prosinci.

Složení rady města Protivín.

Prioritou bude bazén. Chci na něj sehnat peníze

Dvanáct let stojí 
v čele Protivína Jaromír Hlaváč a ani pro příští volební období to nebude jinak. Zastupitelé ho zvolili do funkce na úterním ustavujícím zasedání. Krátce po něm odpověděl Deníku na několik otázek.

V Protivíně zřejmě nikdo neočekával žádný zvrat, o podobě koalice jste měl jasno hned po volbách. Nebyl ani moment, kdy by něco nasvědčovalo tomu, že by mohl být výsledek jiný?
Myslím, že ne, protože už jsme byli prakticky po volbách domluveni, jak to bude. Chtěli jsme za každou cenu udržet partu lidí, která to tu osm let vede. Máme za sebou podle mého nejlepší čtyři roky našeho města a bylo by asi velké překvapení, kdybychom si k sobě vybrali někoho jiného. Já osobně bych si nikoho jiného nevybral, 
i kdyby volby dopadly jinak. Naši partu nedám a buď město povedu s nimi, nebo odejdu.

V opozici zůstali nezávislí, kteří získali šest mandátů, což není zanedbatelné. Myslíte, že budete i s nimi bez problémů spolupracovat?
Opozice samozřejmě věděla, jak to bude, řekl jsem jim to. Celé zasedání bylo podle mě velmi korektní a je vidět, že jsou to inteligentní lidé. Takže odpověď zní určitě ano. Myslím, že čím chytřejší lidé, tím je to jednodušší. Proto jsme dali i do koaliční smlouvy, že opozici k rozhodování přizveme. Nic neschováváme a nikdy jsme neschovávali. Například ani jednou za čtyři roky jsem neudělal politické hlasování.

Jste ve funkci dvanáct let, takže asi nepotřebujete sto dnů hájení a podobné věci. Budete pokračovat plynule dál, nebo co bude vaším prvním počinem?
Budu pokračovat v tom, co je rozjeté. Za měsíc nás čeká rozpočet. Ten nám ukáže nějaké možnosti, které máme po stránce ekonomické. Myslím, že to bude první dokument, který nám ukáže, co si můžeme dovolit, protože samozřejmě všechno závisí na penězích. Chtěl bych rozpočet udělat tak, aby jsme připravili věci na rok 2016, ať už je to bazén či cokoliv jiného.

Na ministerstvu pro místní rozvoj je nová ministryně, která má podle mého dobré nápady. Pokusím se tedy získat nějakým způsobem peníze z MMR, protože myslím, že projekty by mohly mít smysl právě pro město, jako jsme my, nejen pro Prahu, Brno 
a Ostravu.

Můžete jmenovat jednu jedinou věc, kterou chcete během následujících čtyř let udělat?
Bazén. Pokud to bude jen trochu možné, tak rozhodně bazén. To je pro mě hlavní téma příštího období, chtěl bych na něj sehnat peníze 
a udělám všechno pro to, abych to dokázal.