Program odstartuje ve 13 hodin na několika místech. Hlavní scéna nabídne například Ewu Farnou, která se skupinou zazpívá od 15.30 hodin. V 17.35 vystoupí kapela Slza a od 20 hodin Olympic. Ve 21.45 bude připravená bubenická show, po ní ohňová tanečně akrobatická show a půl hodiny před půlnocí začne hrát místní Krypton, který program zakončí.

Kromě hlavních vystupujících se během dne i večera na hlavní i vedlejší scéně vystřídají divadelníci, kouzelníci i různé taneční a sportovní oddíly. Návštěvníci uvidí pantomimické vystoupení, folklorní soubor Písečan, taneční centrum Z.I.P. Písek, Taekwondo Protivín, kouzelníka Radka Bakaláře, cirkusový průvod a mnoho dalšího.

Na nádvoří zámku bude program patřit šermířské společnosti Aesculus Černovice u Tábora. Kromě ukázek šermu budou připraveny také dobové zbraně. Děti si budou moct sjet na koních a oslíkovi a pod dozorem Domu dětí a mládeže Písek vyrobit dárkové taštičky či houpačky na ptáčky. Nebude chybět lezecká stěna, skákací hrad a workshopy.

Připravené budou i prodejní stánky a občerstvení. Vstupné na slavnosti je zdarma stejně jako do Kaplanky na výstavy a do Památníku města Protivína.

V rámci slavností se uskuteční také třetí ročník soutěže o pohár starosty KSH ČMS Jihočeského kraje v disciplínách TFA Železný hasič. Začne od 9 hodin na hokejbalovém hřišti za sokolovnou.