Nebyli tu kameramani, osvětlovači ani zvukaři.  Jinak to ale bylo Prostřeno, tedy známá televizní soutěž o vaření, se vším všudy.

„Buchtu už máme udělanou, brambory se nám vaří a maso doděláme, až přijdou hosté," popisuje obyvatelka Denního a týdenního stacionáře Duha Písek Jana Maslikiewiczová, pro kterou je čtvrtek nevšedním dnem. Za pomoci pracovnice Duhy Ivany Kuntové totiž musí uvařit pro návštěvu. A ta dorazí už brzy. Za stůl usednou čtyři klienti z dalších zařízení z Jihočeského kraje. Všichni si tak postupně zkusí, jak by to vypadalo, kdyby doopravdy soutěžili v televizním pořadu Prostřeno.

Jana Maslikiewiczová si pro hosty připravila sýrovou roládu, kuřecí plátek s broskví a bramborem a péřovou buchtu. „Menu jsme sestavovali podle toho, co Janča zvládá a co chtěla vařit," vysvětluje pracovnice Duhy Ivana Kuntová, proč  zvolili zrovna tyhle pokrmy. „Určitě má šanci uspět," dodává Ivana Kuntová. Hlavní kuchařka Jana Maslikiewiczová je zdrženlivější. Výsledek si netroufá odhadnout. „Jsem moc nervózní," poznamená a rozhlíží se po kuchyňce. Za chvíli dorazí klienti z českobudějovické Arpidy, z Empatie České Budějovice, ze zařízení Okna z Jindřichova Hradce a ze svaté Anežky z Týna nad Vltavou.

Na rozdíl od televizní soutěže se klienti nesetkávají každý den na jiném místě, ale každý čtvrtek. „My jsme jako třetí v pořadí. Ještě pojedeme do Hradce a do Týna," upřesňuje Ivana Kuntová.

Jana Maslikiewiczová tak už má za sebou dvě hodnocení. „Jednou jsem dala tři body a pak osm," prozrazuje. Maximum je deset bodů. „Něco mi chutnalo, něco méně. Těstovinový salát byl moc slaný," vrací se k hodnocení.

S nápadem pořádat Prostřeno v zařízeních Jihočeského kraje přišli ve svaté Anežce v Týně nad Vltavou.

„Určitě to klientům přinese novou zkušenost, nové kamarády a prohlédnou si jiná zařízení," zamýšlí se pracovnice Kuntová.


Součástí odpoledne je také prohlídka zařízení – „šmejdění" a volná zábava. „Já jsem si připravila vytváření dekorací z ruliček z papíru. Vybrala jsem to nejtěžší. Uvidíme, jestli do zvládnou," říká Jana Maslikiewiczová, která ráda vaří. „Umím bábovku a těstoviny na všechny způsoby. Knedlík se mi poprvé povedl předevčírem," popisuje klientka svůj kuchařský um a chystá se prostřít stůl, aby téměř všechno bylo hotovo. 

Zda vyhraje právě obyvatelka píseckého zařízení, vyhlásí 24. června v Českých Budějovicích známý kuchař Petr Stupka.

Co je Prostřeno
Jedná se o oblíbený televizní pořad FTV Prima. Každý den vaří někdo jiný ze skupiny pěti soutěžících. Musí si pro ostatní připravit i zábavu. Hosté pak „kuchaře" hodnotí body od jednoho do deseti. Konečný výsledek se všichni účastníci soutěže dozví na závěr posledního dílu.